Dijego Forlan doneo pobedu Urugvaju

Fudbaleri Urugvaja pobedili su domaćina Južnu Afriku sa 3:0 (1:0) u drugom kolu A grupe Svetskog prvenstva.

Izvor: B92 Južna Afrika

Junak meča je napadač Atletika iz Madrida Dijego Forlan – prvi gol dao je u 24. minutu udarcem sa 20-ak metara uz odbitak od Mokune, a drugi u 80. iz penala.

Forlan je tako postao prvi fudbaler na šampionatu koji je postigao dva gola, a treći je postigao Pereira u petom minutu nadoknade. Južna Afrika postala je prvi domaćin SP koji nije ostvario pobedu u prva dva meča.

U drugom meču grupe A u četvrtak od 20.30h sastaju se Francuska i Meksiko.

Opširnije na našem specijalu posvećenom SP u Južnoj Africi.

Sport

Fernandes srušio evropskog prvaka!

Fudbaleri Švajcarske napravili su najveće iznenađenje prvog kola Svetskog prvenstva, pošto su pobedili evropskog šampiona Španiju sa 1:0 (0:0).

Fudbal sreda 16.06. 17:56

Podignuta optužnica protiv Džajića

Više javno tužilaštvo podiglo optužnicu Dragana Džajića zbog zloupotrebe službenog položaja i prisvajanja dela novca od transfera fudbalera u strane klubove.

Fudbal sreda 16.06. 15:47

Hicfeld: "Istorijska pobeda"

Selektor fudbalske reprezentacije Švajcarske Otmar Hicfeld rekao je je njegova ekipa protiv Španije zabeležila istorijsku pobedu.

Fudbal sreda 16.06. 19:33

Nemci žele da zaustave Žigića

Fudbalska reprezentacija Nemačke radi na pronalaženju načina da izoluje Nikolu Žigića i spreči ga da dodaje lopte saigračima u meču sa Srbijom.

Fudbal sreda 16.06. 16:42

"Poništiti Ronaldu žuti karton"

Fudbalski savez Portugala zatražio je od FIFA da poništi žuti karton koji je dobio Kristijano Ronaldo u utakmici protiv Obale Slonovače.

Fudbal sreda 16.06. 23:52