Partizan lako do 1-0, 94:73

Partizan je slavio protiv Crvene zvezde sa 94:73 (20:18, 23:23, 27:14, 24:18) u prvoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Superlige Srbije.

Izvor: Uroš Ž.

Ponedeljak, 07.06.2010.

18:53

U prvom poluvremenu Partizan je vodio sa 11 poena, Zvezda je uspela da se vrati u igru.

U trećoj četvrtini "crveno-beli" su stali, Partizan je preko kontra napada lako postizao poene i stekao nedostižnih +15. Nejefikasniji pojedinac susreta bio je Mekejeleb sa 20 poena, Rašić je postigao 15 (sve u prvom poluvremenu). U ekipi "crveno-belih" Kešelj je postigao 16, a Bjelica 14 poena.

Utakmicu je otvorio Mekejleb sa dva pogođena slobodna bacanja posele faula Nedovića. Duško Vujošević je počeo meč sa petorkom Mekejleb, Kecman, Veseli, Đekić, i Marić, dok je Aleksandar Trifunović na teren poslao Nedovića, Stojačića, Bjelicu, Kikanovića i Stevića.

Nedovića pogađa prve poene za Zvezdu na utakmici. Tokom prvih pet minuta ekipe su smenjivale u vođstvu. Posle pet vezanih poena Dušana Kecmana Partizan je poveo sa 12:8, ali ”crveno-beli” preko Stevića i Bjelice dolaze do izjednačenja.

U poslednjem minutu prve četvrtine Rašić donosi +3 Partizanu, ali na drugoj strani Kešelj pogađa trojku. Na prvi dvominutni se odmor se otišlo sa rezultatom 20:18 posle uspešno realizovanih bacanja kapitena Petra Božića.

Drugu četvrtinu otvara Rašića sa pet vezanih poena, a posle zakucavanja Jana Veselog Partizna dolazi do dvocifrene prednosti 29:18. Partizan je uspešno održavao tu rezultatsku prednost. Međutim posle poena Kešelja, pa zakucavanja Kikanovića Zvezda dolazi na -5, 37:32.

Tri minuta pre kraja četvrtine Kikanović asistira Steviću i “crveno-beli“ dolaze na -2. Posle nesportske lične greške dosuđene Stojačiću zbog faula nad Veselim Partizan vodi sa 41:35. A na odmor se otišli sa rezultatom 43:41, posle pogođene trojke centra Vladimira Štimca.

Najefikasniji kod crno-belih posle prvih 20 minuta bio je Aleksandar Rašić koji je postigao 15 poena bez promašaja (4/4 za 1, 1/1 za 2, 3/3 za tri). U ekipi Aleksandra Trifunovića po 11 poena su postigli Marko Kešelj i Oliver Stević.
FoNet

Zvezda je u prvim minutima treće četvrtine preko Kešelja i Bjelice uspevala da rezultatski ostane u igri. Međutim posle nekoliko loše organizovanih napada i izgubljenih lopti, Partizan je lako preko kontra napada stigao do +12, 62:50. Mekejleb je nanizao 11 poena u trećoj deonici u seriji Partizana 10:0.

Kešelj zakucava 3.45 minuta do kraja i prekida seriju Partizana. Poenima Đekića u poslednjim sekundama na odmor se odlazi sa +15 za domaćina, 70:55.

Partizan u poslednjoj četvrtini nastavlja da uvećava svoju prednost, pa je posle trojke Kecmana bilo +20, 76:56. U jednom terenutku bilo je i +25 (84:59). U poslednjim minutima zapažen učinak imao je rezervista Jelovac koji je sa linijie slobodnih bacanja imao 4/4 i pogodio trojku.

Posle dosuđene pete lične greške Kikanoviću, Marić nad koji je načinjen faul reagovao je tako što je odgurnuo centa Crvene zvezde, ali su ostali igrači oba tima brzo razdvojili dvojicu košarkaša. Konačan rezultat 94:73, postavio je Slavko Vraneš.

Drugi meč polufinalelne serije na programu je u sredu 9. juna.

Partizan: Roberts 1 (0/5 iz igre), Sinovec 2, Mekejleb 20, Kecman 14, Milošević 2, Rašić 15 (5 asistencija), Mitrović 3, Božić 6, Marić 6, Veseli 11, Đekić 6, Vraneš 8 (9 skokova, 6 blokada).

Crvena zvezda: Kešelj 16, Milošević 3, Kikanović 2, Radosavljević 3, Nedović 4, Stević 11 (7 skokova), Jelovac 7 (4/4 za 1, 1/1 za 3), Rondović, Štimac 10 (7 skokova), Bjelica 14 (8/10 za 1, 3/8 za 2, 0/6 za 3, 11 skokova, 5 asistencija).