Katarina Simonović najbolja u Varni

Srpska reprezentativka Katarina Simonović, članica Proletera iz Zrenjanina, proglašena je za najbolju plivačicu juniorske Balkanijade.

LBIzvor: B92, Beta Bugarska

Simonovićeva je na Balkanijadi u Varni osvojila devet zlatnih medalja, šest u pojedinačnoj konkurenciji i tri u štafetnim trkama.

Njen najbolji rezultat, po FINA bodovima, je vreme od 2:04.78 minuta, kojim je trijumfovala u trci na 200 metara slobodnim stilom.

Juniorska reprezentacija Srbije je na Balkanijadi osvojila ukupno 29 medalja – 15 zlatnih, šest srebrnih i osam bronzanih. Srbija je tako u u ekipnom pasmanu zauzela drugo mesto sa 353 boda, iza Grčke koja je osvojila 463 , dok je selekcija Rumunije treća sa 317 bodova.

Selekcija Srbije, koju trenira Vladimir Ristić iz Kikinde, bila je sastavljena od plivača iz Zrenjanina, Kikinde, Novog Sada, Sombora, Pančeva i Beograda.

Sport

U stampedu povređeno deset osoba

Deset osoba je povređeno u stampedu navijača pre početka utakmice između Nigerije i Južne Koreje, koja je odigrana na stadionu u Makulong u Johanzburgu.

Fudbal nedelja 6.06. 19:07

Argentinac sudi Srbija - Gana

Argentinac Ektor Valter Baldasi bića glavni sudija na utakmici Srbija – Gana 13. juna na stadionu Loftus Versfeld u Pretoriji.

Fudbal nedelja 6.06. 18:12

Koga sve nećemo gledati u JAR?

Za svako Svetsko prvenstvo kaže se da je smotra najboljih fudbalera sveta, ali mnogi od njih neće biti prisutni u Južnoj Africi.

Fudbal nedelja 6.06. 18:55

Rafael Nadal ponovo kralj Pariza!

Španski teniser Rafael Nadal peti put u karijeri je osvojio Rolan Garos, pošto je u finalu pobedio Robina Soderlinga sa 6:4, 6:2, 6:4

Tenis nedelja 6.06. 17:35

Kolaković zadovoljan

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković izjavio je da je zadovoljan kako je ekipa odigrala protiv Kine na startu Svetske lige.

Odbojka nedelja 6.06. 23:50 Komentara: 0