I omladinci Partizana prvaci Srbije

Fudbaleri Partizana osvojili su titulu u Omladinskoj ligi Srbije pobedom nad ekipom Šumadija Radnički 1923 sa 3:1.

Izvor: MT

Ponedeljak, 31.05.2010.

10:26

’Crno-beli’ su tako prekinuli dvogodišnju dominaciju OFK Beograda i zauzeli prvu poziciju ispred Crvene zvezde koja je imala tri boda manje.

Treće mesto pripalo je Radničkom sa Novog Beograda, četvtoplasirani OFK Beograd ima 49 bodova, dok Vojvodina ima 47 i u sredu igra sa ekipom BSK-a.

Partizan je do prednosti došao već u petom minutu pogotkom Džugurdića na dodavanje Jovića. Vukmirović je izjednačio u 35. minutu, ali su samo osam minuta ’crno-beli’ ponovo imali prednost, a gol je postigao Jojić sjajnim udarcem sa 25 metara. Konačan rezultat postavlja Stojanović u 50. minutu pogotkom sa 30 metara.

Vicešampion Crvena zvezda bila je ubedljiva protiv Bežanije u gostima sa 4:1. ’Crveno-beli’ su poveli autogolovima Bučanina i Brankovića, a u strelce su se upisali i Janković i Mrkić, dok je jedini pogodak za domaći tim postigao Filipović.

Partizan je takmičenje završio sa 63 boda, dok Crvena zvezda ima 60. 'Crveno-belima' je još početkom sezone oduzeto tri boda zbog toga što su za tim iz Ljutice Bogdana nastupali neregistrovani igrači.

Iz lige su ispali Jagodina, Voždovac, Zemun i Bežanija.

U kadetskoj konkurenciji titulu je još ranije obezbedio Teleoptik, dok kod  pionira Crvena zvezda skoro sigurno osvaja titulu prvaka.