Lion se izborio za Ligu Šampiona

Fudbaleri Liona izborili su se za direktno učešće u Ligi Šampiona naredne sezone zahvaljujući pobedi nad Le Manom od 2:0.

Izvor: MT

Nedelja, 16.05.2010.

11:35

Plasmanu Liona u LŠ doprineo je i poraz Lila na gostovanju Lorijenu, što je iskoristio Okser i pobedom došao do trećeg mesta koje vodi u kvalifikacije za LŠ.

Lil i Monpelje, koji je slavio na gostovanju Pari Sen-Žermenu sa 3:1, takmičiće se u Ligi Evrope sledeće sezone.

Pobedu Lionu doneli su Batefimbi Gomi i Miralem Pjanić. Lil, koji je dugo bio u borbi i za titulu, izgubio je priliku da se takmiči u Ligi Šampiona porazom na gostovanju Lorijenu. Ekipa Lila je povela u 32. minutu golom Rikarda Koste, ali je domaća ekipa izjednačila samo četiri minuta kasnije preko Kevina Gameira. Možda ključni momenat u meču dogodio se u trećem minutu nastavka kada se golman Lorijena Fabijen Odar iskupio za skrivljeni jedanaesterac, odbranivši udarac sa bele tačke Johana Kabaje. Pobedu domaćinima donosi Jan Žufre u 65. minutu meča.

Milan Biševac nije igrao za Valensijen koji je remizirao na gostovanju Nansiju (1:1).  Neobična utakmica odigrana je u Lansu gde je domaća ekipa savladala Bordo sa 4:3. Na meču su viđena tri penala i autogol, dok je Dejan Milovanović sve to posmatrao sa klupe za rezerve.