Estudijantes sve bliži tituli

Fudbaleri Estudijantesa iz La Plate nalaze se veoma blizu osvajanja titule u Klauzuri posle pobede nad Čakarita Juniorsima u gostima od 2:1.

Izvor: MT

Ponedeljak, 03.05.2010.

12:04

Do kraja prvenstva je ostalo još dva kola, a Estudijantes, čija je prva zvezda Huan Sebastijan Veron, do pobede je došao posle preokreta. Čakarita je povela golom Zarifa u 19. minutu, da bi Boseli izjednačio iz penala u 32. minutu. Pobedu Estudijantesu doneo je Selaj u 35. minutu. Drugoplasirani Argentinos Juniors takođe je slavio u gostima, savladavši San Lorenco sa 2:1.

Estudijantes je osvojio 36 poena, što je jedan bod više od Argentinos Juniorsa.

Martin Palermo najbolji strelac u istoriji Boke

Beta

Independiente je izgubio šanse za titulu pošto je na svom terenu izgubio od, ove sezone veoma slabe Boke. Boka je trijumfovala sa 3:2, a strelac drugog pogotka bio je Martin Palermo koji je tako sa 222 gola u plavo-zlatnom dresu postao najbolji strelac u istoriji trofejnog kluba.

Palermo je tako prestigao 72 godine star rekord Martina Čera koji je u periodu od 1926. do 1938. godine postigao 221 gol za Boku.

Boka Juniors se pobedom popela na 14. poziciju odakle je zbacila svog najvećeg rivala, River Plejt.