Poraz Troickog od Conge

Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od Žo-Vilfrida Conge iz Francuske sa 6:2, 6:3 u trećem kolu turnira iz Masters serije u Rimu.

Izvor: SO

Sreda, 28.04.2010.

19:33

Conga je od samog starta bio mnogo bolji, brzo je došao do vođstva 4:0 i priveo set rutinski kraju. Jedinu pravu šansu Troicki je imao na početku drugog seta, ali nije uspeo da stvori dva gema prednosti, pa je Francuz u setu punom brejkova slavio i došao do konačne pobede od 2-0 u setovima.

To je bila prva pobeda Conge u međusobnim okršajima sa Troickim – prethodno je srpski teniser bio bolji u Bangkoku prošle godine, a Francuz mu je predao meč u Tokiju 2008. sredinom drugog seta.

Conga će u trećoj rundi igrati sa Santijagom Hiraldom, koji je sa 2-0 u setovima eliminisao Mikaela Lodru.