JSL: Ubedljivi Partizan i Vojvodina

Fudbaleri Partizana, Vojvodine, Spartaka Borca i OFK Beograda zabeležili su pobede u 26. kolu Jelen Superlige, dok je meč BSK – Napredak završen bez pobednika.

Subota, 24.04.2010.

16:34

'Crno-beli' su na svom terenu pobedili Metalac sa 3:1, pa sada imaju četiri boda više od Crvene zvezde. Spartak je pobedio Rad sa 1:0, ali je i dalje na četvrtom mestu pošto je pobedu zabeležio i OFK Beograd koji je slavio u Ivanjici protiv Javora sa 1:0. Ubedljivu pobedu zabeležila je Vojvodina koja je na ‘Karađorđu’ sa 4:1 pobedila Jagodinu.

Borac je sa minimalnih 1:0 u Čačku savladao Mladi radnik, a jedini remi viđen je na meču BSK – Napredak koji je zavšen rezultatom 1:1.

Aleksandar Stanojević zabeležio je i treću pobedu iz isto toliko mečeva na klupi Partizana. Nakon teško izvojevane pobede u Kruševcu protiv Napretka tokom nedelje, 'crno-beli' su lako izašli na kraj sa Metalcem. Prva dva gola za Partizan postigao je Brazilac Kleo (14. i 24. minut), a pobedu je overio Senegalac Lamin Dijara u četvrtom minutu drugog dela. U poslednjem minutu utešni gol za goste postigao je Bojan Pavlović. Partizan ima 66 bodova, četiri više od prvog pratioca, dok je Metalac sa 34 boda ostao osmi.

OFK Beograd zabeležio je jedinu pobedu gostujućih ekipa u subotu. Ovim trijumfom ekipa Dejana Đurđevića je osigurala treće mesto posle 26. kola. Jedini gol u Ivanjici postigao je Marković već u 15. minutu. Javor je sada sedmi na tabeli sa 35 bodova.

Spartak i Rad odigrali su veoma dobar meč u Subotici, a rezultat je na kraju mogao da bude i drugačiji da su gosti sa Banjice iskoristili neku od prilika koje su imali u drugom delu. U prvom poluvremenu Spartak je bio bolji tim i to je naplatio golom u 40. minutu. Siniša Stevanović odlično je centrirao sa desne strane, a na prvoj stativi Vojo Ubiparip je glavom u padu savladao golmana Rada i doneo prednost Spartaku.

U drugom poluvremenu Rad je imao nekoliko odličnih prilika, ali je golman Spartaka Jovanić u nekoliko navrata odlično intervenisao i tako sačuvao svoju mrežu. Na kraju je ostalo minimalnih 1:0, pa će se Spartak u završnici šampionata sa OFK Beogradom boriti za treće mesto.

Najubedljivija ekipa u subotnjm utakmicama bila je Vojvodina. Novosadski ’crveno-beli’ su Jagodinu pobedili sa ubedljivih 4:1 golovima Pleča, Mrđe, Đurovskog i Tadića. Jedini strelac za goste iz Jagodine bio je Bojović.