JSL: Partizan novi lider

Odigrane su utakmice 25. kola Jelen Superlige nakon kojeg srpski šampionat ima novog lidera. Javor je iznenadio Zvezdu u Beogradu, pa je Partizan sada prvi.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Sreda, 21.04.2010.

16:50

Tim iz Ivaljice pobedio je na praznoj 'Marakani' 1:0, a minimalnom pobedom nad Napretkom Partizan je preuzeo prvo mesto na tabeli. OFK Beograd je sa 3:2 savladao Borac, 3:1 je bilo za Vojvodinu protiv Mladog radnika, a identičan rezultat bio je u duelu Jagodine i Spartaka. Čukarički je dobio 1:0 Metalca, dok je Rad sa 2:0 savladao BSK. Smederevo - Hajduk 0:0.

U poslednjem meču kola, Javor je na praznoj 'Marakani' priredio novo iznenađenje u Beogradu jer je minimalnim rezultatom savladao dosadašnjeg lidera Crvenu zvezdu. Jedini gol za goste iz Ivanjice postigao je Jovan Nikitović u 40. minutu iz penala koji je skrivio golman 'crveno-belih' Stamenković. Tako je Javor posle boda koji je osvojio na JNA, odneo i sva tri sa najvećeg stadiona.

Šampion Partizan preuzeo je prvo mesto na tabeli minimalnom pobedom nad Napretkom. Jedini gol u Kruševcu postigao je u 14. minutu Lamin Dijara koji je prvi put u 2010. godini savladao protivničkog golmana. Napredak je od 47. minuta igrao sa deset igrača, pošto je drugi žuti karton i isključenje zbog prekršaja nad Dijarom zaradio Josip Projić. 'Crno-beli' sada imaju bod prednosti ispred Zvezde.

OFK Beograd pobedio je na Karaburmi čačanski Borac sa 3:2 i došao na treće mesto na tabeli. Gosti su poveli na 'Omladinskom stadinu' već u petom minutu golom Nikodijevića. Međutim, 'remonatičari' su samo sedam minuta kasnije izjednačili preko Krstića koji je prvo promašio penal ali bio najbrži i odbijenu loptu poslao iza golmana gostiju. U samom finišu prvog poluvremena Žeravica je doneo preokret. U nastavku meča Injac je ponovo pogodio za OFK i osigurao pobedu svom timu, a u 68. minutu Stojanović je samo uspeo da ublaži poraz.
Golova nije bilo samo u Smederevu gde je gostovao Hajduk (foto: Beta)
Spartak je poražen u Jagodini 3:1 čime je izgubio treće mesto. Domaći tim poveo je u 19 minutu golom Belića, a samo tri minute kasnije izjednačio je torbica. Nerešeno je bilo sve do 65. minuta kada je Bojović iz penala doneo novu prednost Jagodini, a isti igrač je šest minuta pre kraja potrvdio pobedu.

Vojvodina je sa 3:1 pobedila u Požarevcu i poslala Mladi radnik na dno tabele. Ipak, domaći igrači su prvi stigli do gola i to već u drugom minutu kada je Jašić savladao Brkića. Samo nekoliko minuta kasnije Dragan Mrđa je nastavio golgetersku seriju i doneo brzo izjednačenje. Mladi radnik je odolevao finalisti Kupa sve do 72. minuta kada je Mrđa drugim golom doneo preokret, a sedam minuta kasnije Katai je potvrdio tri boda 'lalama'.

Vrlo bitnu pobedu u borbi za opstanak zabeležio je Rad koji je sa 2:0 nadigrao BSK iz Borče. Strelci za 'građevinare' bili su Pršo u 31. i ranđelović u 80. minutu. Poraze BSK-a i Mladog radnika iskoristio je Čukarički koji je drugom veznom, a četvrtom pobedom u šest kola prepustio 'fenjer' Požarevljanima i izašli iz zone ispadanja sa dva boda više od rivala. Drugu pobedu u gostima i tri velika boda ekipi sa Banovog Brda doneo je Grubješić u 27. minutu utakmice protiv Metalca u Kragujevcu.

Jelen Superliga, 25. kolo:
Mladi radnik – Vojvodina 1:3 (1:1)
Jašić 2 - Mrđa 6, 72, Katai 79
OFK Beograd - Borac 3:2 (2:1)
Krstić 12, Žeravica 45, Injac 61 - Nikodijević 5, Stojanović 68
Jagodina – Spartak Zlatibor voda 3:1 (1:1)
Pršo 31, Ranđelović 80
Crvena zvezda –Javor Habitfarm 0:1 (0:1)

16. Mladi radnik................25 4 10 11 17:34 22

U utakmicama 26. kola u subotu se sastaju: Vojvodina - Jagodina, Spartak - Rad, BSK - Napredak, Partizan - Metalac, Čukarički - Smederevo, Hajduk - Crvena zvezda, Javor - OFK Beograd i Borac - Mladi radnik.