Radnički lako pobedio Hemofarm

Radnički je u Kragujevcu u 4. kolu Super lige lako savladao vršački Hemofarm rezultatom 75:64 (29:13, 21:20, 14:11, 11:20).

Izvor: Uroš Ž.

Utorak, 20.04.2010.

21:11

Radnički je već posle prvih pet minuta igre stekao deset poena prednosti i do kraja susreta je kontrolisao rezultat. Hemofarmu je ovo prvi poraz u Super ligi, dok je Radnički zabeležio i treću pobedu. Najefikasniji u domaćem timu bio je Vukašin Aleksić sa 21 poenom, Marko Čakarević je postigao 17, a Mladen Pantić 15. Za ekipu iz Vršca Bojan Krstović je postigao 16, a Miloš Borisov 11.

Radnički je furiozno počeo meč u hali Jezero i posle pet minuta igre vodio sa 17:5. Do kraja prve četvrtine domaći tim je nastavio da povećava prednost pa se na prvi dvominutni odmor otišlo sa rezultatom 29:13. Samo trojica igrača postigla su 27 od 29 poena Radničkog u tom delu igre. Aleksić i Pantić postigli su po 10 poena, dok je Čakarević postigao 7 poena.

I u drugoj četvrtini Radnički je bio bolji, dok košarkaši Hemofarma nisu uspevali da priđu na bliže od -14. U ekipi iz Vršca jedini raspoloženi igrač u prvom poluvremenu bio je Bojan Krstović koji je postigao 12 poena. Hemofarm je šutirao 1/10 za tri poena, dok je odnos u skokovima bio izjednačen, 15:14 za domaći tim.

Domaći tim je pred 2500 svojih navijača u ispunjenoj Hali Jezero i u trećoj četvrtini igrao odlično. U 29. minutu Radnički je vodio s rekordnih 62:40. U poslednjoj četvrtini ekipa Željka Lukajića je zaigrala angažovanije i dobila poslednju četvrtinu sa 20:11.

Miroslav Nikolić je ove sezone upisao i treću pobedu protiv Hemofarma. Radnički je slavio u obe utakmice koje su ova dva kluba odigrala u regionalnoj NLB ligi. Hemofarm u petak, 23. aprila igra protiv Partizana u polufinalu F4 NLB lige u zagrebačkoj Areni, dok Radnički u petom kolu Super lige Srbije gostuje FMP-u u Železniku 28. aprila.