Fudbaleri Lila savladali su Monako rezultatom 4:0 u 33. kolu francuske Lige 1.

Izvor: LB

Nedelja, 18.04.2010.

23:19

U preostale dve utakmice odigrane u nedelju nije bilo pobednika, porto je meč Monpelje – Tuluz završen rezultatom 1:1, dok u duelu Sent Etjena i Pari Sen Žermena nije bilo golova. Na tabeli vodi Marsej sa 68 bodova, drugi je Okser sa 63, dok je trećeplasirani Lion sakupio 59 bodova.

Fudbaleri Lila savladali su Monako rezultatom 4:0 i to je bio tek drugi put da su ‘mastifi’ ove sezone postigli četiri gola na jednom meču. Lil se tako probio na peto mesto na tabeli, sa 58 bodova. Zahvaljujući trijumfu nad ‘knževima’ prestigli su Bordo i sada imaju bod prednosti u odnosu na Žirondince.

Aurelien Šeđu je doveo Lil u vođstvo u 14. minutu, da bi Johan Kabaje u završnici prvog poluvremena duplirao prednost domaćina golom iz penala. Prethodno je Igor Lolo u kaznenom prostoru srušio Debušija.

U nastavku meče isti igrač u 75. minutu postiže novi pogodak za 3:0, da bi De Melo u zaustavnom vremenu postavio konačnih 4:0.

Lil je tako stigao do pozicije koja naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope, a samo bod ih deli od Liona koji bi na osnovu trenutne situacije igrao u Ligi šampiona.

Meč Monpelje – Tuluz (1:1) završen je bez pobednika. Domaći su poveli u 32. minutu golom Alberta Koste, ali gosti u poslednjim trenucima utakmice stižu do izjednačenja i jednog boda, zahvaljujući Kolima Kazima-Ričardsa. Monpelje je zahvaljujući tom bodu sačuvao četvrtu poziciju na tabeli, dok je Tuluz ostao na 12. mestu sa 43 boda.

U poslednjoj utakmici kola, Sent Etjen i PSŽ su odigrali meč bez golova. Srpski internacionalac Mateja Kežman igrao je za goste do 70. minuta.