Iguain i Ronaldo za -1 Reala

Madridski Real pobedio je Valensiju sa 2:0 u 33. kolu španske Primere i sada se približio vodećoj Barseloni na bod zaostatka.

Izvor: SO

Nedelja, 18.04.2010.

19:43

Tenerife je pobedio Hetafe sa 3:2, Heres i Rasing iz Santandera remizirali su 2:2, a mečevi Malaga – Valjadolid, Atletik Bilbao - Saragosa i Deportivo – Almerija okončani su bez golova. Junak trijumfa ekipe Tenerifa bio je trostruki strelac Huan Fransisko Martines Modesto, poznatiji kao Nino, dok je u Heresu bod ekipi iz Santandera doneo Mohamed Čite, koji je postigao dva gola.

Tenerife je došao do osme ligaške pobede u sezoni i sada ima 32 boda, jedan manje od Malage koja je prva 'iznad crte' sa 33 boda. Za Malagu je srpski internacionalac Milan Stepanov odigrao svih 90 minuta u remiju sa Valjadolidom.

Heres je na svom igralištu poveo golom reprezentativca Čilea Fabija Oreljane, ali potom je Čite izjednačio u 44. minutu, da bi isti igrač iz jedanaesterca kompletirao preokret Rasinga. Bod domaćima doneo je Sančes u 73. minutu.
EPA
Real je na Santijago Bernabeu uspeo da savlada Valensiju, a prvi pogodak na meču dao je Gonsalo Iguain – Argentinac je posle dodavanja Gutija prevario Albeldu i poslao loptu iza leđa Sesara Sančesa.

Tokom većeg dela meča 'kraljevski' klub kontrolisao je zbivanja na terenu i stvarao prilike, a sa druge strane golu Kasiljasa zapretili su jedino David Silva i Mata.

Konačno je Real još jednom krunisao inicijativu u 78. minutu, kada je Kristijano Ronaldo iskoristio centaršut Marsela sa leve strane i rešio pitanje pobednika. Reprezentativac Srbije Nikola Žigić presedeo je ceo meč na klupi 'slepih miševa'.