Pobede u 34. kolu italijanske Serije A zabeležili su Sampdorija, Atalanta, Napoli i Đenoa.

Izvor: LB

Nedelja, 18.04.2010.

17:14

Sampdorija je u Đenovi savladala Milan sa 2:1, Atalanta je slavila u duelu sa Fjorentinom (2:1), Napoli je na gostovanju pobedio Bari (2:1), dok je Đenoa, takođe, na strani bila bolja od Parme sa 3:2. Mečevi Kaljari – Palermo (2:2), Katanija – Sijena (2:2) i Udineze – Bolonja (1:1) završeni su bez pobednika. U poslednjem meču kola, Roma se trijumfom nad Lacijom (2:1) vratila na prvo mesto na tabeli.

Taj meč počinje u 18:30 časova.

Fudbaleri Sampdorije savladali su, posle preokreta, Milan i tako stigli do 16 pobede u sezoni. Tim iz Đenove je sada četvrti na tabeli, pošto je prestigao Palermo, koji je igrao nerešeno protiv Kaljarija (2:2). ’Rosoneri’ su poveli golom Marka Borijela u 20. minutu, ali Sampdorija u drugom poluvremenu golovima Antonija Kasana i Đampaola Pacinija stiže do veoma važne pobede. U 54. minutu Dasnijele Bonera u kaznenom prostoru ruši Kasana, zbog čega dobija crveni karton, a siguran izvođač najstrože kazne bio je baš Kasano. U poslednjim trenucima meča Sampa, ipak, stiže do pobede zahvaljujući Paciniju, koji je nakon centaršuta Maninija glavom zatresao mrežu golmana Dide. Stefan Šćepović je ceo meč proveo na klupi Sampdorije.

Atalanta je savladala Fjorentinu sa 2:1. Domaći su slavili golovima Fereire Pinta, u šestom, i Simonea Tribokija u 69. Utešni pogodak za 'ljubičaste' postigao je Rikardo Montolivo u 75. minutu. Gosti su meč završili sa deset igrača pošto je Masimo gobi u završnici meča dobio dva žuta kartona. Adem Ljajić je ceo meč presedeo na klupi za rezerve. Atalanta je bez obzira na pobedu ostala na 18. mestu na tabeli sa 34 bodova dva manje u odnosu na Bolonju, koja je prva ekipa van opasne zone. Sa druge strane, Viola je osta la na desetom mestu sa 46 bodova.

Fudbaleri Napolija savladali su na gostovanju Bari, takođe, sa 2:1. Napolitanci su tako stigli do šestog mesta na tabeli, pošto su prestigli Juventus, koji je u petak poražen u duelu da Interom (2:0). Dvostruki strelac za goste bio je Ezekil Laveci u 28. i 57. minutu, dok je pogodak za Bari postigao Serđo Almiron u 76. minutu.

Đenoa je savladala Parmu rezultatom 3:2. Gosti su poveli golovima Rodriga Palasija u 33. i 51. minutu. Parma nakon toga uzvraća i za samo tri minuta stiže do izjednačenja. Prvo je Kristijan Zakardo smanjio na 2:1, u 59. minutu, da bi Salvatore Boketi, u 62. minutu, greškom pogodio sopstvenu mrežu za 2:2. Trijumf Đenoi donosi Ivan Fatić u 72. minutu. Nenad Tomović je odigrao svih 90 minuta za Đenou, dok u timu nisu bili Danijel Aleksić i povređeni Boško Janković.

Ekipa Palerma pala je na peto mesto nakon remija sa Kaljarijem (2:2). Domaća ekipa imala je dva pogotka prednosti, ali je na kraju morala da se zadovolji podelom bodova. Strelci za Kaljari bili su Andrea Kosu u 28. i Žeda u 87. minutu. Palermo je u završnici utakmice odigrao furiozno i preko Fabricija Mikolija, u 88, i Abela Ernandeza, u sudijskoj nadoknadi vremena, ipak, stigao do boda.

Meč Katanija – Sijena, takođe, je završen rezultatom 2:2. Izabranici Siniše Mihajlovića dva puta su vodili, zahvaljujući golu Maksija Lopesa u 11, kao i autogolu Boketija u 50. minuta. Međutim, Sijena je oba puta uspevala da se vrati, prvi put golom Masima Makaronea u 49. minutu, a potom i pogotkom Simonea Vergasole u 69. Maksi Lopes u 60. minutu nije iskoristio penal za Kataniju.

Pobednika nije bilo ni u meču Udineze – Bolonja (1:1). Gosti su poveli već u trećem minutu autogolom Kristijana Zapate, ali je bod domaćinu obezbedio Antonio Di Natale, u poslednjim trenucima utakmice. Aleksandar Luković je ponovo bio standardan u timu iz Udina, za razliku od Dušana Baste koji je ponovo nije bio u kombinacijama trenera Marina.