Remi Intera i Viole, Deki povređen

Fudbaleri Intera odigrali su nerešeno 2:2 sa Fiorentinom u gostima u 33. kolu Serije A i izgubiće prvo mesto ukoliko Roma u nedelju kod kuće dobije Atalantu.

Izvor: SO

Subota, 10.04.2010.

23:07

Fiorentina je povela golom Keirisona, Milito i Eto su preokrenuli u periodu od 74. do 81. minuta, ali je Kroldrup doneo bod ’violi’ u 82. minutu. Dejan Stanković se povredio na zagrevanju, pa ga je u startnih 11 zamenio Kivu. U drugom meču dana Parma je savladala Napoli sa 3:2 na Siciliji.

Veoma uzbudljiv meč viđen je na stadionu Artemio Franki u Firenci i utisak je da je remi najpravedniji ishod.

Inter je bolje počeo utakmicu i posle tri minuta igre Milito je pogodio stativu nakon kornera, a nedugo zatim golman Frej odbranio je udarac Etou.

Ipak, domaći dolaze do vođstva golom Keirisona – Montolivo je poslao loptu na desni bok do Komota, koji je idealno uposlio Keirisona, a brazilac šalje loptu u gol za svoj drugi pogodak u dresu Fiorentine.

’Viola’ se nije povukla i branila rezultat, mada jeste bila malo rezervisanija. U drugom poluvremenu Inter je preuzeo kontrolu nad sredinom terena, ali je odbrana domaćih bila dobro organizovana, pa tim Žozea Murinja nije stvorio nijednu ozbiljniju šansu.

Upravo suprotno, najbolju šansu imala je Fiorentina već na startu drugog dela igre, kada je Jovetić izbegao ofsajd zamku i šutirao za malo pored gola.

Ipak, ’nerazuri’ stižu do izjednačenja u 74. minutu golom nalik Fiorentinom – Maikon je centrirao sa desne strane, Kroldrup je dokačio loptu taman toliko da ona dođe tačno na nogu Militu, a Argentinac ne propušta ’zicer’ za 1:1.

Tada su se igrači Intera rastrčali, a Snajder je iz slobodnog udarca šutirao malo preko prečke. U 81. minutu Inter kompletira preokret – Baloteli, koji je ušao u igru na poluvremenu umesto Kivua, uputio je idealan centaršut, a Eto je sa 5-6m savladao nemoćnog Freja.

Činilo se da će Inter pobediti, ali samo minut kasnije Fiorentina stiže do izjednačenja – Žulio Cezar je očajno procenio let lopte posle kornera i izleteo je u prazno, a u gužvi je Kroldrup poslao loptu u mrežu za konačnih 2:2.

U drugom meču dana Parma je pobedila Napoli u gostima, iako je tim iz Napulja vodio 1:0 na poluvremenu. Gol odluke dao je Himenes u 87. minutu.