PSŽ dobio šampiona, gol Biševca

Derbi 32. kola francuske Lige 1 odigran je u Parizu gde je PSŽ sa 3:1 (1:0) pobedio Bordo i udaljio ga od odbrane titule.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 10.04.2010.

22:57

Drugoplasirani Monpelje igrao je samo 2:2 sa Le Manom u gostima, dok je ubedljiv bio Tuluz protiv Grenobla sa 4:0. Siguran je bio i Lans protiv Bulonja (3:0) gde je blistao Maulida sa het-trikom. Monako je sa 2:1 savladao Valensijen za koji je strelac bio Biševac, dok je sa 2:0 u Sošou slavio Sent Etijen. Lorijen i Ren igrali su 1:1. U nedelju igraju Marsej – Nica i Nansi – Okser.

Derbi kola odigran je u Parizu gde je domaći PSŽ sa 2:0 pobedio šampiona Bordo koji je od 31. minuta igrao sa igračem manje nakon isključenja golmana Ramea. Strelci za 'svece' bili su Arman u 35. i Erding u 74. minutu, a u poslednjih 15 minuta igrao je i Mateja Kežman koji je zamenio Ludovika Žilija.

Lans je sa 3:0 nadigrao Bulonj, a strelac sva tri gola bio je Maulida. Nenad Kovačević dobio je priliku odmah posle trećeg gola svog tima. Sošo je izgubio na svom terenu od Sent Etijena sa 2:0, a Ivan Stevanović je i ovaj meč pratio sa klupe. Valensijen je vodio do 61. minuta u Kneževini, a strelac za goste u prvom poluvremenu bio je Milan Biševac.

Ipak, Monako je preko Nenea i Mazoua uspeo da preokrene rezultat u drugom poluvremenu. Grenobl je ponovo ubedljivo poražen, Milivoje Vitakić je odigrao svih 90 minuta u Tuluzu (4:0), dok je Danijel Ljuboja zamenjen u 84. minutu.