Valensija sigurna na 'Mestalji'

Fudbaleri Valensije savladali su na 'Mestalji' Osasunu rezultatom 3:0 u 30. kolu španske Primere.

Izvor: LB

Nedelja, 04.04.2010.

19:14

Viljareal je slavio na gostovanju u Valjadolidu sa 2:0, dok su mečevi Almerija – Maljorka (1:1), Hetafe – Espanjol (1:1) i Sporting Hihon – Heres (2:2) završeni bez pobednika. Real iz Madrida je savladao ekipu Santandera (2:0) i ponovo preuzeo lidersku poziciju na tabeli. 'Kraljevski klub' posle 30 odigranih kola ima 77 bodova, isto koliko i drugoplasirana Barselona.

U poslednjem meču kola Atletiko je rezultatom 3:0 savladao ekipu Deportiva.

Trećeplasirana Valensija je u duelu sa Osasunom (3:0) stigla do 16 trijumfa u sezoni i tako zadržala osam bodova prednosti u odnosu na četvrtoplasiranu Maljorku. Domaći su na Mestalji poveli tek u 48 minutu golom Hoakina, kome je prethodno asistirao Huan Mata. U samoj završnici meča, Davd Vilja sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena samo potvrđuje trijumf Valensije. Prvi gol Vilja poštiže nakon dodavanja Pabla Hernandesa, da bi odmah nakon toga nad njim bio načinjen prekršaj u kaznenom prostoru i dosuđen penal za domaće. Rikardo je faulirao Vilju koji sa 11 metara nije propustio priliku da se po drugi put upiše u listu strelaca.

Fudbaleri Viljareala savladali su Valjadolid rezultatom 2:0 i stigli do sedmog mesta na tabeli španske Primere. Gosti su do nove pobede, tek druge na strani, stigli zahvaljujući golovima Anhela Lopesa u devetom i Nilmara u 59. minutu. Viljareal je tako nastavio borbu za pozicije koje naredne sezone vode u Evropu, dok je Valjadolid ostao na predposlednjem mestu na tabeli.
Almerija je u duelu sa Maljorkom (1:1) povela već u petom minutu, golom Kalua Učea, ali je Pjer Vebo u samoj završnici meča savladao golmana Dijega Alveša i doneo bod ostrvljanijma. Maljorka se zahvaljujući tom remiju probila na četvrto mesto na tabeli i pretekla Sevilju.

Hetafe je, takođe, vodio u duelu sa Espanjolom, ali je na kraju i taj meč završen bez pobednika, rezultatom 1:1. Domaći su poveli u 28. minutu golom Manua, ali je bod Espanjolu obezbedio Osvaldo u 52. minutu.

Sporting iz Hihona je dva puta vodio protiv Heresa (2:2), ali su domaći na kraju morali da se zadovolje podelom bodova. Hihon je poveo u 13. minutu golom Alberta Rivere. Gosti stižu do izjednačenja na startu drugog poluvremena, u 52. minutu, kada je Mario Bermeho savladao golmana Kolinasa. Samo pet minuta kasnije Hihon stiže do novog vođstva zahvaljujući pogotku Kuevasa. Konačan rezultat (2:2) postavlja Matias Alustiza u 79. minutu. U timu Sportinga nije bilo srpskog internacionalca Milana Smiljanića.

U poslednjoj utakmici 30. kola Primere Atletiko je lako savladao Deportivo rezultatom 3:0. Domaći su poveli u 22. minutu golom Huanita. Prednost ‘jorgandžija’ udvostručio je Dijego Forlan u 57. minutu, da bi konačnih 3:0, postavio Tiago, nakon asistencije Tomasa Ujfalušija. Atletiko je deseti na tabeli sa 40 bodova, pet manje u odnosu na mesta koja naredne sezone vode u Evropu. Sa druge strane, Deportivo ima dva boda više u odnosu na Madriđane i trenutno zauzima osmo mesto.