Pobede Intera, Rome i Milana

Lider Serije A i aktuelni šampion Inter zabeležio je ubedljivu pobedu u 32. kolu savladavši Bolonju sa 3:0.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 03.04.2010.

17:22

Njegov gradski rival Milan se namučio ali i pobedio u Kaljariju 3:2, dok je Roma golom Mirka Vučinića slavila u Bariju. Tri boda u gostima osvojila je i Sampdorija u Kjevu gde je bilo 2:1. Atalanta je bila sigurna protiv Sijena sa 2:0, dok su mečevi Đenoa – Livorno, Lacio – Napoli i Parma – Fiorentina završeni rezultatom 1:1. Od 19 časova igraju Katanija – Palermo, a od 21h sastaju se Udineze i Juventus.

Lider Inter je zadržao bod prednosti nad Romom, a tri ispred Milana. Ekipa Žoze Murinja je lako i ubedljivo savladala Bolonju na 'Đuzepe Meaci', a bilo je 3:0. Dvostruki strelac za šampiona bio je Tiago Mota kojem je gol u drugom poluvremenu namestio kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković koji je u 73. minutu dobio i žuti karton. Možda najbitnija stvar sa ovog meča je što je Mario Baloteli igrao od prvog minuta i bio strelac u
52. minutu.

Beta
Prvi pratilac Intera, Roma pobedila je Bari u gostima sa 1:0. Jedini gol za Rimljane postigao je reprezentativac Crne Gore Mirko Vučinić u 19. minutu na dodavanje Luke Tonija. Trku za 'skudetom' nastavio je i Milan koji se namučio u Kaljariju. 'Rosoneri' su dva puta vodili, domaćin je dva puta stizao zaostatak, ali je upravo igrač Kaljarija, Astori autogolom doneo tri boda Milanu. Svih pet golova sa ovog meča postignuto je u prvom poluvremenu. Strelci za Milaneze bili su Borielo i Huntelar, a za domaći tim Ragacu i Matri.

Fiorentina nije uspela da savlada Parmu u gostima iako je vodila golom De Silvestrija sve do 67. minuta kada je izjednačio Valeri Bojinov. Asistent kod vođstva Fiorentine bio je Stevan Jovetić, dok je Adem Ljajić i ovaj meč presedeo na klupi. Ovim remijem Fiorentina nije uspela da smanji zaostatak za Sampdorjiom pa je sve dalja od Lige Evrope. I meč između Napolija i Lacija je završen sa 1:1, a za ekipu iz Rima svih 90 minuta odigrao je Aleksandar Kolarov.

Atalanta je golovoma Valdesa i Adriana zabeležila pobedu protiv Sijene u direktnom obračunu u borbi za opstanak. Od 77. minuta za domaći tim igrao je i Ivan Radovanović.