HSV pao u M'gladbahu, bod Frajburgu

Borusija iz Menhengladbaha pobedila je HSV sa 1:0, a Hofenhajm i Frajburg remizirali su 1:1 u nedeljnim mečevima 28. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 28.03.2010.

21:13

Borusija je pogotkom Brouersa u 43. minutu savladala HSV, pa je klub sa severa zemlje sve dalje od pete pozicije koja vodi u Ligu Evrope. U drugom meču Frajburg je poveo golom Idrisua, ali je Šimunuć izjednačio i doneo bod Hofenhajmu.

Borusija je u Menhengladbahu pobedila HSV i tako definitivno prebrinula brige u vezi sa opstankom u ligi jer je sada 11. sa 34 boda. Odlučujući gol postigao je Roel Brouers u 43. minutu, kada je štoper postigao svoj sedmi ovosezonski gol posle centaršuta Aranga sa desne strane.

Domaći tim bio je bolji tokom većeg dela meča i zasluženo je slavio, a Hamburg je jednu od retkih prilika imao posle voleja Petrića u 72. minutu, što logično nije bilo dovoljno da se izbegne šesti ligaški poraz.

U drugom meču dana Frajburg je bio na pragu da ostvari pobedu vitalnu u borbi za opstanak, pošto je poveo u 64. minutu golom Mohamadua Idrisua, koji je na asistenciju Fluma doveo goste u vođstvo.

Do tog trenutka Hofenhajm je bio bolji i stvorio više šansi, od kojih je Ibišević propustio najbolju, pa je nagrada za to stigla kada je Josip Šimunić u 80. minutu izjednačio za bod domaćih. Mogao je Hofenhajm i do pobede u samoj završnici, ali je Vukčević šutirao pravo u golmana Puplina.