Sedmica Čelsija, kiks Arsenala

Fudbaleri Čelsija pregazili su Aston Vilu sa 7:1 u derbiju 32. kola Premijer lige i nastavili trku sa Mančester junajtedom koji je sa 4:0 slavio u Boltonu.

Izvor: A. Kovaèeviæ

Subota, 27.03.2010.

18:10

Jedan od kandidata za titulu, Arsenal, neočekivano je remizirao u Birmingemu 1:1 i prekinuo seriju od šest pobeda. Totenhem je rutinski dobio Portsmut sa 2:0, dok je identičnim rezultatom Hal bio bolji od Fulama. Stouk je minimalnim rezultatom savladao Vest Hem u Londonu, dok je Vulverhempton odoleo Evertonu, bilo je 0:0.

Derbi, ako se tako može nazvati meč koji jedna ekipa dobije sa 7:1, odigrali su Čelsi i Aston Vila. Tim iz Birmingema bori se sa Totenhemom, Mančester sitijem i Liverpulom za mesto u Ligi šampiona, ali posle onog što je pokazao u subotu definitivno ga ne zaslužuje. Iako je Karlo Anćeloti na klupi ostavio najboljeg strelca tima Didijea Drogbu, njegovi igrači su napunili mrežu Breda Fridela. Na 'Stamford Bridžu' dominirao je Frenk Lampard koji je četiri puta savladao Amerikanca (dva iz penala), a jednom je asistirao, Floranu Maludi koji je dva puta bio strelac i takođe namestio jedan gol. Sedmi gol, šesti na meču postigao je Salomon Kalu posle dodavanja Nikolasa Anelke. Katastrofu Vile ublažio je Jon Karu u 29. minutu kada je izjednačio rezultat.
Beta
Mančester junajted je zadržao prvo mesto na tabeli rutinskom pobedom u Boltonu. Iako bez fenomenalnog Vejna Runija u timu, ekipa Aleksa Fergusona stigla je do četiri gola i ubedljive pobede. Međutim, Junajted se dugo mučio u gostima, a poveo je tek u 38. minutu i to autogolom Samjuela koji je centaršut Rajana Gigsa skrenuo u sopstvenu mrežu. Bolton je u tom periodu igre sjajno igrao, imao je i dve gol šanse, ali je Van Der Sar odlično branio i sačuvao svoj tim.

U nastavku meča oba tima su imala nekoliko polušansi, a onda su 'crveni đavoli' u 69. minutu prelomili meč. Gigs je proigrao Darena Flečera koji je dobro šutirao nateravši Jaskalainena da odbije loptu na koju je natrčao Dimitar Berbatov koji je pogodio za 2:0. Bugarin je još bolje reagovao deset minuta kasnije kada je posle niskog centaršuta Nanija spoljnim delom kopačke poslao loptu iza finskog golmana. Posle trećeg gola Junajteda, Ferguson je u igru ubacio Darone Gibsona koji je već u 82. minutu iskoristio još jednu sjajnu loptu Nanija za ubedljivu pobedu lidera i aktuelnog šampiona. Junajtedovi napadači bili su veoma ekikasni jer su od šest šuteva u okvir gola, četiri puta zatresli mrežu. S druge strane, svih pet udaraca domaćih igrača zaustavio je veteran Edvin van der Sar.

I na ovom meču standardan u odbrani vicešampiona Evrope bio je Nemanja Vidić ali mu u ovom kolu partner nije bio Rio Ferdinand već mladi Džoni Evans.
FoNet
U subotu se igrao još jedan duel timova iz Birmingema i Londona, ali u njemu Arsenal, iako je bilo očekivano, nije uspeo da slavi u gostima. 'Tobdžije' su do ovog kola bile izjednačene sa Čelsijem na drugom mestu, ali su posle šest vezanih pobeda remizirali. Samir Nasri doveo je Arsenal u vođstvo u 81. minutu na asistenciju Sola Kembela, ali je veliki bod domaćem timu doneo veteran Kevin Filips u samoj završnici meča.

Totenhem se rutinskom pobedom nad otpisanim Portsmutom dodatno učvrstio na četvrom mestu na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Krauč i Kranjčar doneli su 17. pobedu Spursima koji sada imaju šest bodova više od prvog pratioca Mančester sitija koji u ponedeljak dočekuje Vigan.

Everton je propustio da se pobedom u Vulverhemptonu izjednači sa Aston Vilom na sedmom mestu koje vodi u Ligu Evrope, ali je igrao samo 0:0 i tako se približio samo za bod. 'Karamele' su dominirale, imale su 19 šuteva ka golu, devet u okvir, ali je Heneman bio sjajan (četiri odbrane), i uz, naravno, malo sreće, ostao nesavladan. Nenad Milijaš ni ovo kolo nije igrao na Ostrvu jer je ceo meč presedeo na klupi.