Barsa osvojila rukometni Kup Kralja

Rukometaši Barselone osvojili su španski Kup Kralja pobedom nad Ademarom 38:35 (16:12) posle produžetka.

Ponedeljak, 22.03.2010.

22:15

Katalonci su bolje otvorili meč i konstantno bili u prednosti, a na poluvreme su otišli sa četiri gola prednosti. Međutim, Ademar je sredinom drugog dela preokrenuo rezultat na 25:24, ali je Barsa do isteka 60. minuta izjednačila (31:31) i izborila produžetak. Barselona u dodatnih pet minuta nije dozvolila iznenađenje pa je slavila sa 38:35.

Finale Kupa Kralja obeležio je Barselonin Iker Romero sa 13 golova, dok je je Huanin Garsija dodao devet. U samom finišu utakmice istakao se golman Blaugrane Danijel Sarić koji je fenomenalnim odbranama potvrdio 17. titulu Barse u Kupu Kralja, a treću ove sezone. Pre ovoga osvojili su Superkup Španije i Kup Asobal. Oba puta savladali su velikog rivala Siudad Real.

U Ademaru najbolji je bio Rikardo Martins Kosta sa deset golova, dok je Havijer Ortigosa postigao sedam.