Pobeda Rivera, novi poraz Boke

Boka Juniors je novim porazom u argentinskoj Klusuri stigla do 17. mesta, sa tri boda više od poslednjeplasirane ekipe Atletika.

Ponedeljak, 15.03.2010.

12:20

River Plejt je došao do tri boda pa je sada na 11. mestu a novu lošu polusezonu 'večitih rivala' Buenos Ajresa ovog vikenda potvrdio je Tigre. Posle poraza na svojoj 'Bombonjeri' u 8. kolu Boka je primila tri gola na 'Koliseo de Vitoriji' Tigrea, strelac sva tri gola bio je Karlos Luna, dvadesetosmogodišnji napadač ekipe iz Viktorije, predgrađa glavnog grada Argentine.

River je osvojio bodove u duelu sa Hurakanom, autogol Filipeta u 2. minutu najavio je uspeh River Plejta, Kanales je bio strelac drugog gola.

Estudijantes drži prvu poziciju posle pobede nad Čakaritom, 1:0. Jedini strelac bio je Tucio u 7. minutu.

Korak za liderom drži ekipa Godoj Krus, savladan je 'fenjeraš' Atletiko.

rezultati 9. kola Klausure: Tigre - Boka Juniors 3:0, River Plejt - Urakan 2:0, Estudijantes - Njuels Old Bojs 2:0, Godoj Krus - Atletiko 2:1, Rasing - Argentinos Juniors 0:1, Velez - Lanus 1:0, Čakarita - Independijente 0:1, Banfild - Arsenal 0:0, Kolon - Gimnazija La Plata 1:1, Rozario - San Lorenco 1:0

tabela: Independijente 20, Godoj Krus 18, Velez 15, Banfild 15, Estudijantes 14, Tigre 14, Argentinos Juniors 14, Gimnazija La Plata 13, Kolon 13, Njuels Old Bojs 12, River Plejt 12, Arsenal 11, Čakarita Juniors 10, Rasing 10, San Lorenco 10, Urakan 9, Boka Juniors 8, Rosario Central 8, Lanus 8, Atletiko Tukaman 5