Minimalac Australije

Reprezentacija Australije plasirala se na Kup Azije 2011. pobedom nad Indonezijom od 1:0 u Brizbejnu.

Sreda, 03.03.2010.

18:44

Jedini gol za 'kengure', rivale Srbije u grupi D na Svetskom prvenstu u Južnoj Africi, postigao je Mark Miligen u 42. minutu posle greške gostujućeg golmana Markusa Herisona. Ovom pobedom Australija, za koju nisu igrale prve zvezde Tim Kejhil, Heri Kjuel i Lukas Nil, je obezbedila prvo mesto u grupi B kvalifikacija sa tri pobede, dva remija i jednim porazom.

Australiji je iz ovog meča bio porteban samo bod, ali gosti iz Indonezije, s obzirom da su davno izgubili sve šanse za plasman nisu se mnogo trudili u Brizbejnu. Ipak, Indonezija je prva došla do gol šanse ali je Budi slabo šutirao pa je Judžin Galekovic lako uhvatio loptu. 'Sokerosi' su do pogotka stigli tri minute pre poluvremena.

Golman gostiju Markus Herison je pogrešio posle slobodnog udarca domaćih igrača, a Mark Miligen je ubacio loptu u mrežu. Domaćini su u samom finišu prvog dela imali priliku da udvostruče prednost, ali je Herison zaustavio šut glavom Simona Kolosima posle kornera.

Za jedno sa Australijom na Kup Azije koji se 2011. godine igra u Kataru plasirao se i Kuvajt kao drugoplasirani tim grupe B. Kuvajćani su u poslednjem kolu remizirali u Omanu 0:0 i tako sačuvali bod prednosti i drugo mesto.