Kopru derbi, Gorica razbila Celje

U 23. kolu Prve lige Slovenije Koper je u derbiju sa 2:1 nadigrao Rudar, dok su gostujuće pobede slavili Gorica i Maribor.

Ponedeljak, 01.03.2010.

18:57

Gorica je sa 4:1 deklasirala Celje, dok je Maribor sa 3:2 nadigrao ekipu Domžala. Sigurno pobedu na svom terenu slavla je Drava protiv Interbloka (3:1) iako su gosti iz Ljubljane prvi poveli na meču. U duelu Olimpije i Nafte nije bilo golova.

Derbi kola odigran je u Koperu gde je domaći tim nadigrao Rudar Velenje. Vršič je u 19 minutu doneo prednost Kopru, ali je samo dva minuta kasnije izjednačio Sulejmanovič. Lider šampionata ipak stiže do tri boda preko Radujka koji je u 52. minutu ponovo savladao Saviča.

Hit Gorica gostovala je u Celju gde je deklasirala domaći tim sa 4:1. Prvi gol gosti su postigli u 42. minutu preko Demirovića, a već u 45. Brečević je povisio na 2:0. Već u drugom minutu nastavka Cvijanovič je postigao i treći gol za Goricu, a u 72. Brečević je svojim drugim golom potopio rivala. POčasni pogodak za Celje postigao je Bezjak četiri minute kasnije.