HNL: Dinamo i Hajduk dali 11 golova

Za vikend je utakmicama 18. kola nastavljena Hrvatska nogometna liga, a vodeći Dinamo deklasirao je u Zagrebu poslednjeplasiranu Kroaciju sa 6:0.

Izvor: B92, lokalni sajtovi

Ponedeljak, 01.03.2010.

18:37

Za nijansu manje ubedljivo, ali i krajnje neočekivano, Hajduk je savladao Slaven Belupo sa 5:0, a Lokomotiva je dobila Varteks sa 2:0. Radomir Đalović dao je gol u remiju Rijeke sa Zagrebom, a Međimurje je bilo bolje od Istre u gostima sa 2:1. Cibalija je pobedila Inter Zaprešić sa 2:0, Karlovac Osijek sa 1:0, a Šibenik i Zadar remizirali su 1:1.

U Zagrebu je istoimeni domaći klub poveo golom Besarta Abdurahimija u 68. minutu, ali je bivši fudbaler Železnika Radomir Đalović doneo bod svom timu – crnogorski napadač iskoristio je nesporazum u odbrani Zagreba i matirao golmana Skendera.

Splitski Hajduk je odigrao neverovatno na zvaničnom debiju novog trenera Stank a Poklepca i dobio je Slaven sa 5:0, iako na poluvremenu nije bilo golova. Dvama atraktivnm golovima domaći su ’načeli’ Slaven – prvo je Srđan Andrić sa 30m pogodio ’rašlje’, a zatim je Tomasov iz slobodnog udarca duplirao prednost. Do kraja su 19-godišnji Vukušić, Strinić i Cernat, na zadovoljstvo ’Torcide’, potvrdili devetu ligašku pobedu Hajduka.

U rutinskom odrađivanju posla vodećeg Dinama sa ’fenjerašem’ Kroacijom blistao je trostruki strelac Mario Mandžukić, a Golubović je doneo vrlo bitan trijumf Međimurju protiv Istre. Pobedi je znatno doprinelo i iskjučenje pojačanje Istre Matijasa Čago u 21. minutu igre.