A1: Obradovićeva osveta Janakisu

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Olimpijakos u prepunoj ‘OAKA’ areni rezultatom 98:91, u derbiju 18. kola grčke A1 Lige.

Nedelja, 28.02.2010.

23:27

Ekipa Željka Obradovića se ovom pobedom osvetila najvećem rivalu za nedavni poraz u finalu Kupa i praktično obezbedila sebi prvu poziciju pred plej-of. PAO sada ima 17 trijumfa i samo jedan poraz, dok je ovo pirejskim ‘crveno-belima’ treći poraz u 18 utakmica.

U fenomenalnoj šuterskoj večeri domaćeg sastava izdvojili su se Dru Nikolas sa 27 poena (7-12 za tri), Dimitris Dijamamtidis sa 26 poena (4-4 za dva, 5-6 za tri) i 11 asistencija, i Vasilis Spanulis sa 22 poena. Ekipa Željka Obradovića za tri je šutirala neverovatnih 15-32. Milenko Tepić je za 11 i po minuta postigao samo dva poena (2-4 penali, 0-1 za dva, 0-2 za tri).

PAO je pred 18 i po hiljada ljudi kontrolisao rezultat od početka do kraja utakmice, a Olimpijakos je samo u nekoliko navrata uspeo da se spusti na jednocifreni minus zahvaljujući najviše Skorcijanitisu. U prvom poluvremenu Nikolas i Dijamantidis postigli su zajedno devet trojki, a podatak da je tim Željka Obradovića imao 14 asistencija više (18-4) dovoljno govori o dešavanjima na terenu.
U drugom delu Olimpijakos je nekoliko puta zapretio, ali PAO je svaki put taj napad odbijao i na kraju je rutinski slavio.

Sa druge strane Miloš Teodosić je odigrao možda i najlošiju utakmicu sezone. Plej Srbije završio je sa šest poena (1-7 za tri, 1-2 za dva, 1-2 penali), četiri skoka i jednom asistencijom. Džoš Čildres je ubacio 26 poena, Sofoklis Skorcijanitis 18, a Nikola Vujčić 15 ali sve u prvom poluvremenu.

Panajotis Janakis nije mogao da računa na dva startera Linasa Kleizu i Joanisa Burusisa. Litvanac je bio na klupi ali zbog povrede nije ulazio, dok je Burusis zaražen novim virusom H1N1.

U preostalim duelima 18. runde grčke lige Marusi je nakon poraza u ‘Pioniru’ izgubio i od poslednjeplasiranog tima A1 lige Ilisijakosa u gostima rezultatom 74:69. Neočekivani poraz pretrpeo je i Aris koji je poražen na gostovanju Trikali. Ivan Paunić je za goste imao nezapaženih četiri i po minuta. Dosadašnji košarkaš solunske ekipe Dragan Labović pospisao je ugovor sa Frankfurtom.

PAOK – Kavala 77:84

Na tabeli vodi PAO sa 17 pobeda i jednim porazom. Olimpijakos je drugi sa skorom 15-3, Marusi treći sa 13-5, a Panelinios četvrti sa 12-6.