WSL: Pobede Zvezde i Spartaka

U petak uveče su odigrani mečevi 4. kola Mini lige odbojkašica za borbu od 1. do 4. mesta, kao i mečevi Mini lige za opstanak.

Nedelja, 28.02.2010.

10:30

U borbi za titulu, Crvena zvezda je savladala na gostovanju Vizuru sa 3:1, dok je drugoplasirani Spartak bio bolji od TENT-a, takođe u gostima, sa 3:0. U borbi za plasman od 5-8. mesta, odbojkašice Kleka izborile su se za opstanak u WSL pobedom nad Poštarom 064 od 3:0. U drugom meču Dinamo Azotara je savladala ekipu Jedinstva sa 3:1 u gostima.

Crvena zvezda je i četvrti put ove sezone savladala Vizuru, ovaj put sa 3:1 (20:25, 25:17, 25:15, 25:21) na gostovanju. Za gošće nije igrala kapitenka Stefana Veljković zbog bolesti, ali su ’crveno-bele’ uoči finalnog turnira Kupa ostale neporažene i posle 18 mečeva.

Spartak je još više učvrstio drugu poziciju pobedom nad TENT-om u gostima od 3:0 (25:23, 25:16, 25:19). Meč, u kome nije bilo neizvesnosti, trajao je samo 65 minuta. Spartak sada ima četiri poena prednosti u odnosu na TENT.

Mini liga od 1. do 4. mesta
Rezultati 4. kola:
Vizura – Crvena zvezda 1:3 (25:20, 17:25, 25:15, 25:21)
TENT – Spartak 0:3 (23:25, 16:25, 19:25)

1. Crvena zvezda 18 18 0 54:10 51
2. Spartak 18 13 5 47:25 29
3. TENT 18 7 11 32:37 25
4. Vizura 18 8 10 33:36 24

Klečanke obezbedile opstanak

Dinamo Azotara je uspela da slavi u Užicu protiv Jedinstva sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:13, 25:18). Domaća ekipa je samo u drugom setu uspela da prikaže nešto bolju igru, ali su gošće drugi i treći set dobile relativno lako, a meč je trajao 86 minuta.

U meču bez rezultatskog značaja za Poštar 064, Klek je za svega 70 minuta došao do pobede od 3:0. Klečanke su ovom pobedom obezbedile opstanak i boriće se za petu poziciju koja vodi u Evropu.