Nastavlja se agonija Herte

U utakmicama 24. kola Bundeslige do novih pobeda su stigli Verder i Štutgart koji nastavlja put ka vrhu table, dok je Herta nastavila sa uobičajenim porazima.

Subota, 27.02.2010.

17:39

Verder je sa igračem više uz dosta sreće savaldao Majnc 2:1 i naneo prvi poraz rivalu na njegovom terenu. Štutgart se takođe mučio ali i pobedio Ajntraht 2:1, dok je Hofenhajm zabeležio rutinsku pobedu u Berlinu sa 2:0. Menhengladbah i Frajburg su igrali 1:1, golova nije bilo u mečevima Bohum - Nirnberg i Bajer - Keln.

U ekipi Herte nije bilo srpskig internacionalaca. Namanja Pejčinović je presedeo 90 minuta na klupi, dok je Gojko Kačar još uvek van tima. Zdravko Kuzmanović je ponovo bio rezerva u Štutgartu, a u 69. minuta zamenio je Gebharta. Lider Bajer ni posle 24. kola nije poražen ali je drugi put uzastopno remizirao, a bod iz Leverkuzena odneo je Keln. Zoran Tošić presedeo je svih 90 minuta ne meču u kojem nije bilo golova.

Verder je imao veoma teško gostovanje u Majncu koji je do ovog kola bio neporažen na svom stadionu. Sve je dobro počelo za goste koji su od 13. minuta igrali sa igračem više posle direktnog crvenog kartona za Florijana Helera. Već u 31. minutu Verder koristi brojčanu prednost preko Borovskog i stiže do 1:0. Međutim, odlični domaći tim na samom kraju poluvremena uspeva da izjednači preko Bancea. U nastavku je Verder nastavio da se mući sa deset rivala ali je Prodl u 50. minutu uspeo da postigne novi gol i donese pobedu gostima koji su se sada približili petoplasiranoj Borusiji iz Dortmunda na samo bod zaostatka.
FoNet
Pobeda Herte u prethodnom kolu bila je izgleda samo slučajnost jer su Berlinci već u ovom glatko poraženi i to na svom terenu od Hofenhajma. Demba Ba je u 35. minutu doneo prednost gostima, a 15. poraz Herte potvrdio je Vedad Ibišević u finišu meča.

Štutgart je posle iscrpljujućeg meča sa Barselonom u Ligi šampiona ove subote dočekao odlični Ajntraht koji je imao četiri boda više na tabeli. Međutim, ’švabe’ u svom timu imaju fenomenalnog Kakaua koji je ponovo doneo tri boda svom timu. Nemac brazilskog porekla bio je dva puta strelac u finišu prvog poluvremena čime je preokrenuo prednost gostiju i doneo sedmu pobedu njegovom timu u poslednjih osam kola.