LE: I Herta razbijena na ’Lušu’

Lisabonska Benfika prvi je tim koji se plasirao u osminu finala Lige Evrope jer je u revanšu deklasirala Hertu sa 4:0 (1:0).

Utorak, 23.02.2010.

19:58

Portugalski tim dominirao je protiv poslednjeplasirane ekipe Bundeslige, a junaci pobede bili su Oskar Kardoso sa dva gola i Anhel Di Marija sa dve asistencije. Mrežu Jaroslava Drobnog pogađali su još Pablo Aimra, koji je i otvorio seriju golova u prvom poluvremenu, te Havi Garsija. Nemanja Pejčinović igrao je za Berlince u poslednjih 20 minuta.

Benfika je nastavila sa dominacijom na svom terenu jer i peti meč ove sezone u Ligi Evrope ubedljivo dobila, a ukupna gol razlika ’Orlova’ na 'Lušu’ ove sezone je 17:1.

'Orlovi' će u narednom kolu igrati sa pobednikom dvomeča Kopenhagena i Olimpika iz Marseja.

Ostali revanš mečevi 1/16 finala igraju se u četvrtak. Na televiziji B92 u direktnom prenosu ponovo ćete moći da pratite dva duela. U prvom od 19 časova sastaju se PSV i Hamburg, a Nemci brane gol prednosti. U drugom od 21:05 časova igraju Juventus i Ajaks. ’Stara dama’ se iz Amsterdama vratila sa odličnim rezultatom, 2:1.