Pobede Vrnjačke Banje i Kikinde

U 14. kolu ženske Super lige, Vrnjačka Banja je pobedila JP Radnički 34:29, dok je Kikinda nadigrala Crvenu Zvezdu 29:24.

Izvor: B92, Sport

Ponedeljak, 22.02.2010.

15:07

Na meču Vrnjačka Banja - Radnički gošće su samo u prvom poluvrmeenu predstavljale opasnost za šampionke, dok su na meču Kikinda - Crvena Zvezda domaće sve do 40. minuta bile u zaostatku, kada odličnom ofanzivom uspevaju da nadoknade rezultatski minus i na kraju trijumfuju sa pet golova razlike.

Na susretu Vrnjačka Banja - Radnički igralo se uglavnom gol za gol, da bi do prve osetne razlike od 15:12 stigle krstašice. Bio je to znak za trenera domaćih Živojina Maksića da zatraži tajm-aut. Od tada se situacija menja i na poluvremenu je Vranjačka Banja imala prednost 17:16. Kada je Vranjačka Banja sa 22:18 uspela da stigne do ubedljivijih 26:20, bilo je jasno da bodovi ostaju kod kuće.