Pobede za PAO i Olimpijakos

Košarkaši Panatinaikosa i Olimpijakosa slavili protiv Marusija i PAOK-a. Sledi duel najvećih rivala u finalu kupa, a narednog vikenda i prvenstveni meč.

Sreda, 17.02.2010.

20:39

Košarkaši Panatinaikosa zabeležili su sigurnu pobedu u derbiju 17.kola grčkog šampionata, pošto su kao gosti savladali Marusi sa 82:68.

Najefikasniji u ekipi Željka Obradovića, koja se tako delimično revanširala Marusiju za poraz u Evroligi, bio je Markus Hejslip sa 15 poena, Spanulis je ubacio 14. U ekipu narednog rivala Partizana u najjačem evropskom takmičenju, bolji od ostalih bili su Amerikanci Gordon sa 14 i Homan sa 13. Milenko Tepić je za 20 minuta ubacio 2 poena.

Marusi je nakon senzacionalnih rezultata početkom februara, vezao dva poraza u prvenstvu (PAOK u Solunu i Panatinaikos ).

Zeleni koji su dobili u nedelju u OAKA Areni Aris, vezali su tako dve ubedljive pobede pred ključnu nedelju u ovom delu sezone.

U subotu se u finalu kupa sastaju najveći rivali PAO i Olimpijakos, već sredinom naredne nedelje branioca triple krune očekuje prvi od tri presudna meča u EL, protiv Barselone, a narednog vikenda i prvenstvena utakmica sa Olimpijakosom.

Najveći rival na drugom kraju grada takođe nije imao velikih problema u duelu sa PAOK-m, ekipa Panajotisa Janakisa slavila je sa ubedljivih 92:72, iako rezultat nije pravi pokazatelj dešavanja u dvorani “Mira i prijateljstva”, jer je domaći tim vodio tokom drugog poluvremena i sa 30 poena prednosti.

Miloš Teodosić je za 19 minuta u igri imao 8 poena i po 4 asistencije i skoka. Najefikasniji u ekipi Olimpijakosa, bili su Kleiza i Čildres sa po 13 poena, dok je PAOK predvodio tandem Amerikanaca, Monro – Gregori sa 17 i 20 poena. Predrag Drobnjak je odigrao slabu utakmicu, i završio je sa 4 poena.
Kolosos je u uzbudljivoj završnici bio bolji od Peristerija 68:66 (Vasiljević 21 za ekipu sa Rodosa), dok je Panionios slavio u Larisi.
Poslednja utakmica ovog kola igra se u četvrtak, sastaju se Kavala i AEK u derbiju začelja.