Pobede Vrnjačke Banje i Čačka

Odigrane su dve utakmice nekompletnog 12. kola Super lige za rukometašice, u kojima su pobede zabeležile ekipe Vrnjačke Banje i Čačka.

Izvor: B92, Sportski žurnal Srbija

Zbog obaveza srpskih ekipa u evrokupovima, u subotu su odigrana samo dva meča. Vrnjačka Banja je savladala Jagodinu sa 32:28 (14:9) i trenutno je zauzela drugu pozicijuz iza vodećeg Zaječara. U drugom meč, Čačak je bio ubedljiv u Paneču na gostovanju Dinamo Petrohemiji slaveći sa 33:19 (15:8). Čačanke sada zauzimaju šestu poziciju iza Naise, a ispred Jagodine.

Vrnjačka Banja je bez mnogo problema slavila protiv Jagodine. Osim na samom startu utakmice, kada je rezultat bio 4:4 i na pet minuta pre kraja, kada su gošće prišle na dva gola zaostatka (25:23), domaće igračice su meč držale u kontroli. Najefikasnija bila je Jelena Trifunović koja je postigla deset golova za Vrnjačku Banju, kojoj je ovo bio osmi trijumf na 11 utakmica.

Još manje neizvesnosti bilo je u Pančevu gde je Čačak savladao domaći DInamo Petrohemiju sa 33:19. Domaće rukometašice su donekle odolevale u prvih 15 minuta zahvaljujući dobrim odbranam Jelene Marinković, ali su gošće napravile seriju od 8:1 čime je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

Tabela: Zaječar (-1) 20, Vrnjačka Banja 17, Kikinda (-1) 16, Knjaz Miloš (-1) 14, Naisa (-1) 14, Čačak 11, Jagodina 8, JP Radnički (-1) 6, Crvena zvezda (-1) 5, Medicinar (-1) 3, Dinamo 0.