WSL: Voša slavila u derbiju

Odbojkaši Vojvodine savladali su Partizan sa 3:1 u drugom kolu Mini lige i preuzeli treće mesto na tabeli od ’crno-belih’.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Nedelja, 07.02.2010.

11:05

Meč se igrao u maloj sali SPC „Vojvodina“ u Novom Sadu, a rezultat po setovima bio je 25:23, 21:25, 28:26, 25:14. Novosađani su tako došli do prve pobede tek u osmom ovosezonskom derbiju. Vojvodina je kontrolisala ceo meč, a pitanje pobednika prelomilo se u uzbudljivom trećem setu koji je pripao Novosađanima rezultatom 28:26.

U trećem setu domaća ekipa imala je visoku prednost od 17:11, ali su ’crno-beli’ zahvaljujući dobroj odbrani uspeli da smanje, ali je posle dve uzastopne greške Atanasijevića Vojvodina ipak došla do 2:1 u setovima. Četvrti set je apsolutno pripao Vojvodini koja je na kraju zasluženo trijumfovala.

Trener NIS Vojvodine Nikola Salatić bio je zadovoljan posle pobede u derbiju.

Utisci posle ovog meča mnogo su povoljniji nego ranije, jer smo konačno stigli do prve pobede u derbijima. Ovo nam je nova motivacija da u nastavku budemo još bolji i da nastavimo da napredujemo kako se kraj lige bude bližio. Ponovo smo bili superiorni u bloku, prijem je bio dobar i nadam se da ćemo u tim segmentima nastaviti da dominiramo u odnosu na naše protivnike“, rekao je Salatić.

Trener Partizana Milan Žarković izrazio je nadu da će njegovi igrači uspeti da se vrate u formu pred završnicu prvenstva i finalni turnir Kupa.

Viđena su zanimljiva tri seta, igralo se dosta izjednačeno o čemu svedoči rezultat. Čestitam Vojvodini na prvom trijumfu u derbijima, a nama ostaje da pokušamo da naše najiskusnije igrače dovedemo na nivo nekadašnje forme i da oni preuzmu najveći deo odgovornosti pred početak plej-ofa i finalnog turnira Kupa“, rekao je Žarković.

1. Radnički KB 16 14 2 45:15 40
2. Crvena zvezda 16 13 3 43:16 39
3. NIS Vojvodina 16 8 8 29:29 25
4. Partizan 16 9 7 31:30 24