EK: Nove pobede Albe, Hapoela...

U utorak uveče odigrani su mečevi drugog kola Top 16 faze Evrokupa.

Utorak, 02.02.2010.

22:54

Osim Crvene zvezde koja je bila ubedljiva protiv Gran Kanarije, po drugu pobedu u Top 16 fazi zabeležile su i ekipe Albe, Hapoela i Bilbaa. Le Man je tesno savladao Aris na gostovanju, Valensija je takođe bila uspešna u gostima protiv Uniksa, dok je u drugom meču grupe L, gde se takmiči Crvena zvezda, Numburk pobedio Turk Telekom u gostima posle produžetka.

Alba je savladala Huventud sa 72:68, a najzaslužniji za trijumf Nemaca bio je Blagota Sekulić. Pored 19 postignutih poena, Sekulić je u finišu uhvatio jednu loptu i blokirao šut, a zatim i vezao dva koša čime je osigurao pobedu ekipi Luke Pavićevića. Za Huventud su igrali Uroš Tripković i Luka Bogdanović, ali uz slab učinak. Tripković je postigao četiri poena za 22 minuta, dok je Bogdanović za dva minuta duže na terenu, postigao samo poen više.

Aris je na svom terenu doživeo minimalan poraz od Le Mana, a odlučujuće poene postigao je Entoan Dio 1.4 sekunde pre kraja. Ivan Paunić je igrao 23 minuta za Aris i postigao je samo dva poena, dok je Dragan Labović na terenu proveo dva i po minuta, bez učinka.

Valensija je savladala Uniks u Kazanju sa 72:68 a Kosta Perović je za 24 minuta postigao 13 poena, uz sedam skokova. Marko Marinović igrao je 37 sekundi.

Brose Basket je naneo i drugi poraz Benetonu u Top 16 fazi, slaveći sa 73:63. Najbolji pojedinac susreta bio je Predrag Šuput koji je meč završio sa 22 poena i devet skokova.

Rivali Crvene zvezde u grupi L, Turk Telekom i Nimburk odigrali su meč u Turskoj koji je pripao Česima, tek posle produžetka. U regularnom delu igre, rezultat je bio 87:87. Gosti su produžetak počeli sjajnom serijom 6:0, koja je na kraju i rešila pitanje pobednika.

U trećem kolu, Crvena zvezda biće gost Turk Telekoma, dok će Nimburk ugostiti Gran Kanariju.