Janko eliminisan na startu Zagreba

Janko Tipsarević eliminisan je na startu turnira u Zagrebu od Mihaela Berera posle dva seta 7:6, 6:3.

Utorak, 02.02.2010.

21:59

Nemački teniser će se u drugom kolu sastati sa domaćim igračem Petrom Jelenićem koji je savladao Iliju Bozoljca rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:5. Jedini preostali predstavnik Srbije na turniru u prestonici Hrvatske je Viktor Troicki.

Tipsarević i Berer su napravili po jedan brejk u prvom setu pa je taj deo igre rešen u taj brejku. Naredni set doneo je znatno bolju igru nemačkog tenisera, koji se nalazi na 65. mestu na ATP listi. Berer je dva puta oduzeo servis protivniku, spasao jednu brejk loptu i to mu je bilo dovoljno za pobedu i drugo kolo.

Nagradni fond turnira u Zagrebu je 450.000 evra.