Preokret Liona sa igračem više

Odigrana su i poslednja tri meča 22. kola francuske Lige 1, a u derbiju Lion je tek sa igračem više savladao PSŽ sa 2:1 (0:1).

Nedelja, 31.01.2010.

22:55

Okser je minimalnim rezultatom savladao Sent Etijen i zadržao visok plasman na tabeli. Jedini pogodak postigao je Minjo u 78. minutu. Valensijen i Sošu odigrali su nerešeno (1:1). Domaći tim poveo je preko Odela u 21. minutu, a izjednačio je Perkis u 54. Milan Biševac odigrao je svih 90. minuta za Valensijen.

U duelu koji se derbijem može nazvati samo zbog imena timova, a ne i zbog rezultata, Lion je na 'Žerlanu' uspeo da preokrene prednost PSŽ-a iz prvog dela i da sa 2:1 osovji sva tri boda. Domaći tim je bio u zaostatku sve dok 'Sveci' nisu ostali sa deset igrača usled isključenja Šakoa u 61. minutu. Olimpik je 16. minuta kasnije uspeo da iskoristi brojčanu prednost i preko Gomisa izjednači. Samo četiri minute kasnije Kris je glavom doneo potpuni preokret i radost za domaće navijače.

Lion je sa 39 osvojenih bodova na deobi trećeg mesta sa Monakom i Okserom. PSŽ je i dalje 14. sa 29 osvojenih bodova.