Ubedljivi Štutgart i Bajer

Lider Bundeslige Bajer Leverkuzen i Štutgart ostvarili su ubedljive pobede u poslednja dva meča 20. kola Bundeslige.

Nedelja, 31.01.2010.

20:09

Štutgart je dočekao odličnu Borusiju iz Dortmunda i lakše nego što se očekivali zabeležio ubedljivu pobedu od 4:1 (1:0) uz gol Zdravka Kuzmanovića. Bajer je u Luverkuzenu bio apsolutni favorit protiv Frajburga koji je slomljen u završnici prvog poluvremena sa tri gola za četiri minuta (3:1). 'Farmaceuti' se tako vratili na prvo mesto Bundeslige sa 44 osvojena boda, dva više od Bajerna.

Štutgart je protiv Borusije poveo u 14. minutu autogolom Santane, ali je u desetom minutu drugog dela Barios izjednačio. Međutim, da se nalaze u sjajnoj fomi 'Švabe' su potvrdile u poslednjih 15 minuta kada su sa tri gola razbili goste. Sve je počelo u 77. minuta kada je Zdravko Kuzmanović postigao gol za novo vođstvo, a Marika i Traš su pogotcima u 86. i 89. minutu potvrdili tri boda. Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za 'milionere'.

Frajburg je u leverkuzenu odolevao do 36 minuta, a onda su za samo četiri minute potpuno razbijeni. Prvo je Kisling doneo prednost domaćem timu, samo minuta kasnije Derdiok je udvostručio, a u 40. je Sami Hipija rešio meč. Bastians je polovinom drugog poluvremena samo ublažio poraz Frajburga.