Junajted superioran na 'Emirejtsu'

Fudbaleri Mančester junajteda odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone i u derbiju 24. kola Premijer lige pobedili Arsenal 3:1 (2:0).

Izvor: A. Kovaèeviæ

Nedelja, 31.01.2010.

19:02

Igrači Aleksa Fergusona su fenomenalno odigrali u prvih 50 minuta i zahvaljujući raspoloženom triu Park-Runi-Nani stigli do 3:0. Almunija je u 33. minutu posle centaršuta Nanija postigao autogol, Runi je ponovo na dodavanje Nanija povećao na 2:0, a treći gol postigao je Park posle sjajne kontre u 52. minutu. Deset minuta pre kraja Vermelen je samo ublažio poraz.

U veoma otvorenom meču na 'Emirejtsu', Arsenal je imao više šansi, ali je Mančester junajted bio daleko opasniji. Andrej Aršavin je bio najraspoloženiji u domaćem timu, ali je u tri veoma dobre situacije bio previše sebičan, pa Van der Sar nije imao previše posla. S druge strane, 'Crveni đavoli' su propustili dve dobre prilike, ali ne i treću.

Portugalac Nani, koji je odigrao verovatno najbolji meč ove sezone, je u 33. minutu fenomenalno prošao po desnoj strani, prvo prevario dvojicu čuvara, pa onda još jednog u kaznenom prostoru, a potom skoro sa korner linije sjajno centrirao na drugu stativu. Lopta je išla veoma blizu gola, a Almunija u pokušaju da je izbaci u korner samo je skrenuo u sopstvenu mrežu za 0:1.

Samo četiri minute kasnije Španac je ponovo savladan. Arsenal je pokušao da brzo anulira zaostatak, ali je Park sjajno otvorio kontru koju su brzo istrčali Nani i Runi. Portugalac je ponovo išao po desnoj strani pretrčao skoro 50metara, Runi je utrčao u prazan prostor u šesnaestercu, dobio na vreme loptu od raspoloženog saigrača i preciznim udarcem ponovo utišao navijače Arsenala postigavši svoj 100. premijerligaški gol.
FoNet
U drugom poluvremenu Arsenal je morao da se otvori, što je Junajted brzo iskoristio. Skols, Runi i Park su sjajno otvorili novu kontru, Korejac je brzo istrčao, izašao sam ispred Almunije i rutinski poslao loptu po zemnju u bliži ugao za 0:3.

U nastavku je Venger krenuo na sve ili ništa. U igru je uveo Ebuea, Volkota i jedinog klasičnog napadača Niklasa Bentnera.

Posle 30 minuta nešto mirnije igre Arsenal konačno uspeva da savlada Van der Sara i smanji rezultat. Posle brzo izvedenog slobodnog udarca i centaršuta Fabregasa sa leve strane, lopta je došla do Vermelena na ivicu kaznenog prostora koji je iz prve šutirao, lopta se odbila od Evansa i prevarila holandskog golmana završivši u mreži.

Kraj meča obeležio je pokušaj Arsenala da nekako stigne do remija, ali je ostalo 3:1 i pored nekoliko dobrih prilika za Mančester, pre svih za Runija u 94. minutu.

I ovaj meč Junajted je igrao bez dva glavna defanzivca, kažnjenog Rija Ferdinanda i još uvek nedovoljno oporavljenog nemanje Vidića. Arsen Venger je sa druge strane imao problema sa napadačima pa je je počeo bez klasičnog centarfora, sve do ulaska Bentnera u drugom poluvremenu.

Mančester junajted je tako nastavio trku sa Čelsijem koji, sa mečom manje, ima bod više na prvom mestu na tebeli, dok Arsenal sa 49 bodova zaostaje za Junajtedom četiri boda. U sledećem kolu Arsenal će verovatno odlučivati o svojoj borbi za titulu jer gostuje lideru Čelsiju.

U prvom meču dana Mančester Siti je lako došao do bodova protiv Portsmuta. 'Građani' su sa 2:0 savladali goste, a strelci su bili Emanuel Adebajor u 40. i Vinsent Kompani u 45. minutu. Siti se 11. pobedom u šampionatu izjednačio na deobi petog mesta sa Liverpulom koji je takođe osvojio 41 bod ali sa dve utakmice više.

U subotu je Čelsi slavio u Barnliju, a pobede su zabeležili još Liverpul i Aston Vila.

1. Čelsi....................................23 17 3 3 57:19 54
2. Mančester junajted...........24 17 2 5 56:20 53
3. Arsenal................................24 15 4 5 60:28 49
4. Totenhem...........................24 12 6 6 45:25 42
5. Liverpul................................24 12 5 7 42:26 41
6. Mančester siti.....................22 11 8 3 44:30 41
7. Aston Vila............................23 11 7 5 31:18 40
8. Birmingem............................23 9 7 7 22:23 34