Debi Tošića, Bajern ponovo lider

Ekipa Kelna pobedila je u Frankfurtu 2:1 (0:0) u 20. kolu Bundeslige, a srpski reprezentativac Zoran Tošić debitovao je za ‘jarčeve’ od 54. minuta.

Subota, 30.01.2010.

17:22

Bajern je u Minhenu sa 3:0 rutinski savladao ekipu Majnca koja je namučila Bavarce u prvom delu sezone. Nirnberg je sa 3:1 osvojio bodove u Hanoveru. Meč u Menhengladbahu obeležilo je veoma efikasno prvo poluvremenu. Borusija je sa 4:3 pobedila Verder, a samo jedan gol postignut je u drugom delu. Herta i Bohum su igrali bez golova, a Šalke je sa 2:0 pobedio Hofehnajm.

Keln u drugom delu sezone igra znatno bolje i već je uspeo da se približi sredini tabele. 'Jarčevi' su pobedili drugi put za redom, a u trijmufu nad Ajntrahtom u Frankfurtu debitovao je Zoran Tošić koji je došao na pozajmicu iz Mančester junajteda. Srpski reprezentativac ušao je u igru u 54. minutu, a već u 59. portugalac Maniš doneo je prednost Kelnu. 15 minuta pre kraja meča Kris je izjednačio rezultat na 1:1, ali je pet minuta pre kraja Rus autogolom doneo novu prednost gostima koju su do kraja sačuvali.
Beta
Bajern je na svom terenu zabeležio sedmu uzastopnu pobedu u ligi. Bavarce je do vođstva protiv Majnca doveo belgijski defanzivac Daniel van Bujten u 58. minutu. Svoju dominaciju Bajern je potvrdio 15 minuta pre kraja kada je Mario Gomez savladao golmana gostiju Milera koji je bio krivac kod prvog gola. Sjajnu igru Arjen Roben je krunisao prelepim golom iz slobodnog udarca u 85. minut čime je postavio konačan rezultat i bar na jedan dan doveo svoj tim do prvog mesta na tabeli.

Najzanimljivije bilo je u Menhengladbahu. Domaća Borusija je dočekala favorizovani Verder i već u prvih 45 minuta postigla četiri gola, po jedan Rojs i Kolauti, a dva Bobadilja. Međutim, pogađali su i gosti što ih je održalo koliko-toliko u igri. U 26. minutu Ozil je smanjio na 3:1, a Pizaro u 40. na 4:2. Sve što su do kraja utakmice gosti iz Bremena uradili je gol Fringsa u 85. minutu iz penala, pa je Borusija osvojila sva tri boda.

Kolo je obeležio napadač Nirnberga, Švajcarac, inače rođeni Gnjilanac, Albert Bunjaku sa tri gola protiv Hanovera. Berlinska Herta je ponovo ostala bez pobede. Najgori tim lige je bez Gojka Kačara u timu, a sa Nemanjom Pejčinovićem na klupi završila bez golova meč sa Bohumom.