BL: Minimalac Štutgarta u Frajburgu

Fudbaleri Štutgarta pobedili su domaći Frajburg u prvoj utakmici 19. kola Bundeslige sa 1:0.

Izvor: B92, zvanièni sajt

Petak, 22.01.2010.

23:00

Strelac jedinog pogodka bio je Kiprijan Marika u 41. minutu.

Frajburg se bori za opstanak u eliti, a u ovom duelu nije uspeo da izvuče rezultat koji bi ga izbacio iz opasne zone.

Gosti su u većem delu utakmice imali inicijativu, a najbolje prilike u prvom poluvremenu propustili su Pogrebnjak, Marika i Kedira.

Jedini gol postignut je u završnici prvog poluvremena. Posle ubacivanja lopte iz auta, Hleb je uposli Pogrebnjaka koji je asistirao Mariki. Rumunski napadač se okrenuo i savladao golmana Frajburga. Na kraju se ispostavilo da je taj pogodak bio dovoljan za tri boda Štutgarta.

Ostali dueli igraju se ovog vikenda, a sastaju se:

SUBOTA: Bohum – Šalke, Herta – Menhengladbah, Majnc – Hanover, Nirnberg – Ajntraht, Verder – Bajern i Borusija Dortmund – Hamburger.

NEDELJA: Volfsburg – Keln i Hofenhajm – Bajer Leverkuzen.