Partizan razbio FMP za kraj 2009.

Košarkaši Partizana pobedili su FMP Železnik u Pioniru 86:59, u zaostaloj utakmici prvog kola NLB lige i poslednjoj u 2009. godini.

Subota, 26.12.2009.

21:08

Ekipa Duška Vujoševića je tako pobedila FMP drugi put u tri dana, nakon što je u sredu u 14. kolu u Železniku bilo 84:81 za ’crno-bele’. Na duelu u Pioniru Partizan je imao mnogo manje problema sa timom Vlada Đurovića. FMP se dobro držao do finiša prvog poluvremena, kada se domaći tim serijom 12-0 odlepio na dvocifrenu razliku i već tada rešio meč.

U drugih 20 minuta Partizan je odličnom odbranom i veoma dobrim šutem za tri poena povećavao razlikzu, koja je u poslednjem minutu nakon poena Mitrovića iznosila najvećih plus 29 (86:57).

Pet košarkaša Partizana meč je završilo sa dvocifrenim brojem poena. Aleksandar Rašić postigao je 13, Lorens Roberts 12, a Božić, Vraneš i Kecman po 11.

Partizan sada ima skor 10-4 i izjednačen je sa drugoplasiranom Olimpijom, dok je FMP12. sa četiri pobede i deset poraza.

Partizan: Roberts 12, Mekaleb 8, Kecman 11, Milošević 2, Rašić 13, Lešić, Mitrović 6, Božić 11, Marić 5, Veseli 5, Djekić 2, Vraneš 11.
FMP: Čović 8, Pedja Stamenković 2, Lazić 6, Raduljica 9, Protić 18, Musli, Jeremić 2, Samardžiski 4, Radetić 3, Dimić 2, Milutinović 2, Svetozar Stamenković 3.