Pet remija, uspešni debi Manćinija

U 19. kolu Premijer lige u subotu igra se osam mečeva. Čelsi je na Sejnt Endrusu remizirao sa Birmingemom 0:0, dok je Mančester Siti pobedio Stouk 2:0.

Subota, 26.12.2009.

16:08

Čelsi nije pobedio četvrti put u pet kola, a Londonci prvi put nisu dali nijedan gol još od prošlosezonskog meča Lige šampiona sa Barselonom. Roberto Manćini je uspešno debitovao na klupi Sitija, pošto su "građani" slavili protiv Stouka 2:0 golovima Petrova i Tevesa. Vest Hem je savladao Portsmut istim rezultatom, a ostali mečevi završeni su bez pobednika.

Golove za ’čekićare’ postigli su Dijamanti i Kovač, pa je Vest Hem bar na kratko pobegao iz zone ispadanja.

Siti je protiv Stouka poveo golom Martina Petrova u 28. minutu, posle akcije u kojoj su učestvovali Karlos Tevez i Robinjo, a konačan rezultat postavio je Tevez u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Klub iz Mančestera je tako ostao na šestom mestu na tabeli sa 32 boda, dva manje od petoplasiranog Totenhema, ali imaju i utakmicu manje, dok je Stouk na 11. mestu sa 21 bodom.

U Birmingemu se igralo ofanzivno, bilo je dosta prilika na obe strane, ali je bliži trijumfu bio Čelsi, koji je uputio čak 28 udaraca ka golu rivala.

Najbolju šansu na meču imao je Danijel Staridž krajem prvog poluvremena, kada je posle centaršuta Drogbe ostao sam na drugoj stativi, ali je volejom sa 5-6m šutirao pored gola. Birmingemu je u 31. minutu poništen gol Benitesa zbog diskutabilne ofsajd pozicije.

Upravo su Kristijan Benites, Žerom i Mekfaden predstavljali najveću pretnju po gol Petera Čeha, a dobre prilike na drugoj strani imali su još Lampard, Drogba i Kalu.

U 89. minutu Floran Maluda je sasvim opravdano zbog oštrog starta nad Karom dobio drugi žuti karton. Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je ceo meč, dobio žuti karton i imao jednu odličnu šansu kada je glavom šutirao preko gola.

Birmingem je neporažen već deset kola, što je klupski rekord, i sada je šesti na tabeli sa 29 bodova, dok je Čelsi prvi sa 42.
Na Apton parku je Vest Hem poveo golom Alesandra Dijamantija iz penala u 23. minutu, nakon što je Braun faulirao Himenesa. U samom finišu je upravo Himenes bio asistent, a gol je dao Radoslav Kovač.

U preostala četiri meča pobednika nije bilo. Fulam i Totenhem su u relativno nezanimljivom duelu igrali bez golova, dok nijedan od preostalih šest timova nije uspeo da napravi značajniji pomak ka sredini tabele zbog podele bodova.

Bolton je, u pokušaju da pobede iz zone ispadanja, protiv Barnlija vodio pogotkom Tejlora u 26. minutu, ali je Nudžent izvukao bod za domaćina u drugom poluvremenu (56. minut).

Sanderlend je ranim pogotkom Darena Benta (17. minut) uspeo da iznenadi ove sezone veoma loš Everton, ali su gosti pet minuta pred kraj golom Felainija uspeli da dođu do 14. mesta na tabeli. U meču Vigan - Blekburn, Makarti je goste doveo u vođstvo u 30. minutu, ali je domaćin izjednačio preko Rodaljege u 53. minutu.

U posledjem meču dana Liverpul je pobedio Vulverhempton sa 2:0 pogocima Stivena Džerarda u 62. i Josija Benajuna u 70. minutu. Prelomni momenat dogodio se početkom drugog poluvremena, kada je Vord od 48. do 53. minuta dobio dva žuta kartona i isključen je.

'Crveni' su igrača više iskoristili kada je Džerard glavom sproveo loptu u mrežu posle odličnog centaršuta Insue, ali bilo bi opravdano da je sudija svirao faul u napadu kapitena Liverpula. Osam minuta kasnije Benajun je uz pomoć odbitka postavio konačnih 2:0.