ACB: Kaha Laboral bolji od Reala

Košarkaši Kaha Laborala pobedili su madridski Real sa 80:62 u derbiju 13. kola ACB lige.

Subota, 19.12.2009.

20:19

Najbolji na meču bio je Tijago Spliter sa 17 poena i 7 skokova, Pau Ribas je dao 13, a Karl Ingliš 12. Za Real je Novica Veličković dao 6 poena (3-5 iz igre, 4 izg. lopte, 2 sk. 19 min.), Luis Bulok postigao je 13, a Darijus Lavrinovič 11 poena. Real sada ima dva poraza, uz 11 pobeda, a skor Kaha Laborala je 10-3.

Srpski košarkaš Vladimir Micov odigrao je poslednji meč za Kaha Laboral i za 14 minuta je imao po 2 poena i skoka. Mirza Teletović dao je 10 poena, a dobar je bio i Marselinjo Uertas, naročito u prvom poluvremenu – ukupno je imao 7 poena i 6 asistencija.

Domaći tim iskoristio je vidni umor Reala i znatno agresivnijom odbranom i većom željom je zasluženo stigao do trijumfa. Ključna stavka bili su skokovi, kojih je Laboral imao 10 više (34-24), kao i sjajan šut domaćih za tri poena – 9 od 15.Tim iz Vitorije je meč prelomio u trećoj deonici, kada su Teletović i Ribas zaigrali sjajno, a Barać pogodio za 62:44 posle 30 minuta igre.

U preostalim utakmicama kola koje su odigrane u subotu Granada je slavila protiv San Sebastijana sa 88:76, Manresa je na gostovanju savladala Fuenlabradu rezultatom 84:81, dok je Unikaha pobedila Valjadolid sa 85:67.

U redovima Granade najefikasniji je bio Pablo Agilar sa 18 poena i šest skokova, Džimi Hanter je postigao 12 poena, dok je kod poraženih Antvon Barbur uz 24 poena imao pet skokova. U pobedi Manrese Roman Montanjes je učestvovao sa 25 poena, dok je u redovima Fuenlabrade Nikolas Cikitišvili imao 19. Bivši košarkaš Crvene zvezde i reprezentativac Crne Gore Omar Kuk bio najzaslužniji za trijumf Unikahe sa 18 poena i devet asistencija, dok je u redovima Valjadolida najbolji bio Brajan Čejs, koji je postigao 20 poena.