LE: Prošli Herta, PAO i Fulam

Odigrano je poslednje kolo Lige Evrope u grupama D, E i F, a prolaz dalje obezbedili su Herta, Fulam i PAO.

Sreda, 16.12.2009.

21:23

U grupi D Herta je dobila Sporting 1:0 golom Gojka Kačara, pa Herenvenu nije pomogla ni ubedljiv trijumf nad Ventspilsom (5:0). Fulam je u direktnom duelu za plasman dalje savladao Bazel u gostima 3:2, a Roma je pobedila CSKA u Sofiji 3:0. PAO je dobio Dinamo Bukurešt kod kuće 3:0, a Šturm je u Gracu bio bolji od Galatasaraja sa 1:0.

Grupa D

Herta – Sporting 1:0
Kačar 70
Herenven – Venspils 5:0
Verinen 55, Elm 58, Sibon 77, 78, Janmat 88

Herti je u Berlinu bio dovoljan i bod protiv Sportinga za prolaz u 1/16 finala, ali je nemački tim došao do pobede. Odlučujući pogodak dao je srpski reprezentativac Gojko Kačar i tako je na najbolji način odgovorio treneru Fridhelmu Funkelu na zamerke o lošoj formi.

Bivši igrač Crvene zvezde Nemanja Pejčinović odigrao je ceo meč za Hertu, dok je nekadašnji fudbaler Partizana Simon Vukčević igrao celo drugo poluvreme za Sporting. Portugalcima poraz rezultatski ne šteti jer su još ranije obezbedili prvo mesto u grupi.

Herenven je na svom terenu deklasirao Ventspils, iako su gosti iz Letonije odolevali do poluvremena. Ipak, u drugom delu igre domaći su se razigrali i za tri minuta postigli dva gola – Verinen i Elm. Potom je Džerald Sibon u 77. i 78. minutu postizao golove, a goste je dokrajčio Janmat u završnici meča.

Fraj 63 (pen.), Streler 87 - Zamora 41, 45, Gera 77

Roma je još pre poslednje runde obezbedila plasman u drugu fazu takmičenja, ali je uprkos tome ubedljivo slavila u Sofiji protiv CSKA. Dvostruki strelac bio je Alsio Ćerći, a konačnih 3:0 postavio je Skardina u 89. minutu.

Bazelu je remi na svom terenu protiv Fulama bio dovoljan za plasmana, ali su gosti iz Engleske stigli do vrednog trijumfa. Junak meča je napadač Bobi Zamora, koji je u finišu prvog poluvremena sa dva gola nokautirao Švajcarce.

Uspeo je domaćin da smanji golom Fraja iz penala u 63. minutu, potom je Zoltan Gera ponovo odveo Fulam na +2 u 77. minutu, a Streler je na tri minuta do kraja ublažio poraz Bazela.

Bajler 20

Dinamo je imao nemoguću misiju, da slavi u Atini protiv Panatinaikosa kako bi prošao dalje. To se, prema očekivanjima, nije dogodilo, i PAO je pogocima Rukavine i Sisea (2x) došao do pobede.

U drugom meču grupe Šturm je u Gracu ostvario prvi i jedini trijumf u ovogodišnjoj Ligi Evrope golom Bajlera u 20. minutu, ali to neće mnogo uticati na poraženi Galatasaraj, koji završava na prvoj poziciji u grupi F.

1. Galatasaraj...............4 1 1 12:4 13
2. Panatinaikos............4 0 2 7:4 12

3. Dinamo Bukurešt.... 2 0 4 4:12 6
4. Šturm Grac................1 1 4 3:6 4