Vidić strelac u laganoj pobedi MJ

Mančester junajted pobedio je Vulverhempton 3:0 (2:0) u 17. kolu Premijer lige i izjednačio se sa liderom Čelsijem koji igra u sredu.

Utorak, 15.12.2009.

23:20

Aston Vila nastavila je dobru seriju pobedom u Sanderlendu 2:0, dok je Birmingem trijumfom nad Blekburnom od 2:1 došao u poziciju sa se bori za izlaz u Evropu. U derbiju začelja Bolton je nadigrao Vest Hem sa 3.1. Ostali mečevi 17. kola igraju se u sredu.

'Crveni đavoli' su zaboralivi poraz od Aston VIile od subote i veoma lako savladali Vulverhempton. Prvi gol na 'Old Trafordu' postigao je Vejn Runi iz penala posle pola sata igre jer je prethodno Ronald Zubar u šesnaestercu igrao rukom. Drugi gol Junajted je postigao dva minuta pre kraja poluvremena, a strelac je bio srpski reprezentativac i kapiten Junajteda na ovom meču Nemanja Vidić koji je sjajno skočio posle kornera sa desne strane iz uz malo sreće savladao golmana gostiju koji je samo uspotio loptu. Treći, poslednji gol na meču bio je pravo remek delo napadača aktuelnog šampiona u 66. minutu. Dimitar Berbatov je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prosota, prebacio je preko sebe u sredinu gde je natrčao Luis Antonio Valensija i iz prve je poslao pod prečku. Nenad Milijaš nije igrao za 'Vukove'.

Ovo je bio jubilarni 900. meč na kojem je Ser Aleks Ferguson vodio sa klupe Mančester junajted u ligi. Pod njegovim vođstvom, koje traje već 23. godinu, 'Crveni đavoli' su ostvarili 531 pobedu, 214 puta igrali nerešeno, a izgubili 155 utakmica.