SKP: Estudijantes prvi finalista

Argentinski Estudijantes pobedio je Pohang Stilerse 2:1 (1:0) u prvom polufinalu Svetskog klupskog prvenstva u Abu Dabiju.

Utorak, 15.12.2009.

19:00

Šampion Južne Amerike je golovima Benitesa krajem prvog i početkom drugog poluvremena stekao dva gola prednosti koja je su mu bila dovoljana za pobedu. Stilersi su u 71. minutu preko Denilsona izjednačili, ali sa čak tri igrača manje nisu uspeli da ostvare bolji rezultat.

Azijski prvak Pohang je od 56. minuta igrao sa igračem manje pošto je Jae-Von isključen zbog drugog žutog kartona, a u 72. minutu ista stvar se desila i Jae-Sungu. Pet minuta kasnije Hva-Jong je dobio direktni crveni karton.

Drugi finalista bće poznat u sredu posle meča španske Barselone i meksičkog Atlantea, prvaka KONKAKAFA.