BL: Flensburg bolji od Gumersbaha

Rukometaši Flensburga savladali su Gumersbah 27:26, dok je Grosvalštat bio ubedljiv protiv Diseldorfa sa 33:21 u poslednja dva meča 14. kola Bundeslige.

Ponedeljak, 14.12.2009.

10:44

Do kraja jesenjeg dela šampionata ostala su još četiri kola, a nastavak je 7. februara 2010. godine. Na tabeli vodi aktuelni šampion Kil sa bodom više od drugoplasiranog HSV Hamburga.

Gumersbah je u Lanksen areni u Kelnu ugostio Flensburg u najzanimljivijem duelu 14. kola. Posle početnih serija i promena vođstva, na poluvreme se otišlo pri rezultatu 12:12 za Flensburg. U 36. minuti gosti su posle tri uzastopna pogotka došli do 17:14, međutim, usledila je serija domaćih koji su poveli 18:17.

Izjednačena igra nastavila se do samog kraja, a presudio je gol Aleksandera Petersona za 27:26 minut i 15 sekundi pre kraja utakmice. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lars Kristijansen sa deset golova (dva iz sedmerca).