Tri polufinala za srpske plivače

Plivači Marica Stražmešter, Čaba Silađi i Nađa Higl obezbedili su učešće u polufinalima svojih disciplina trećeg dana EP u malim bazenima u Istanbulu.

Izvor: B92 Srbija, Evropa

Marica Stražmešter je plasman u polufinale na 50m leđno obezbedila kao 12. u kvalifikacijama, Čaba Silađi je ostvario treće vreme na 50m prsno, dok je Nađa Higl bila 14. u disciplini 100m prsno. Plasmane u polufinala nisu obezbedili Jovana Bogdanović koja je bila 43. na 100m prsno, Milica Ostojić kao 27. na 400m slobodno i Boris Stojanović kao 32. na 100m mešovito.

Marica Stražmešter je trku na 50m leđno preplivala za 27,68 sekundi čime se našla na 12. poziciji u kvalifikacijama. Najbrža je bila Aleksandra Urbančik iz Poljske, koja je ostvarila vreme od 26,85 sekundi.

Čaba Silađi bio je uspešniji u disciplini 50m prsno, pošto je zauzeo treće mesto u kvalifikacijama. Silađi je plivao u vremenu 26,48, što je bilo samo tri stotinke slabije od pobednika Alesandra Terina iz Italije.

U disciplini 100m prsno za žene, Srbija je imala dve predstavnice, Nađu Higl i Jovanu Bogdanović. Higlova, koja je u petak osvojila srebro na 200m prsno, u polufinale je ušla kao 14. sa vremenom 1:06,98 minuta. Bogdanovićeva nije uspela da se plasira u polufinale, pošto je sa vremenom 1:09,21 minuta bila 43. Prvo mesto pripalo je Holanđanki Monik Nijhuis (1:05,35 minuta).

Milica Ostojić je sa vremenom 4:13,92 minuta zauzela 27. poziciju u kvalifikacijama trke na 400m slobodno, što nije bilo dovoljno za plasman u polufinale. Prvo mesto u kvalifikacijama zauzela je Korali Balmi iz Francuske sa vremenom 4:00,10 minuta.

Poslednji je nastupio Boris Stojanović na 100 mešovito, koji je bio 32. sa vremenom 55.52 sekundi. Sergej Fesikov bio je najbrži, postavivši novi rekord takmičenja od 51,35 sekundi.