Četiri remija u Bundesligi

Subotnje duele 15. kola nemačke Bundeslige obeležili su nerešeni rezultati, pošto je četiri od pet utakmica završeno tim ishodom.

Subota, 05.12.2009.

18:05

Na mečevima Hamburger – Hofenhajm i Hanover – Leverkuzen nije bilo golova, meč Volfsburg – Frajburg završen je rezultatom 2:2, dok su Štutgart i Bohum odigrali 1:1. Jedinu pobedu i to ubedljivu zabeležio je Dortmund protiv Nirnberga. U subotu je na programu još jedan meč. Od 18 i 30 Ajntraht dočekuje Majnc.

Lider Bundeslige Bajer iz Leverkuzena zabeležio je i četvrti remi u nizu na gostovanjima. Leverkuzen je odigrao bez golova u Hanoveru, i tako ostao jedina neporažena ekipa u šampionatu.

Sa odličnom formom nastavila je Borusija iz Dortmunda koja je nije izgubila na osam utakmica u nizu. Takođe, tim sa ‘Vestfalena’ četvrti meč za redom na svom terenu nije primio gol. Golove za šestu pobedu ekipe Jirgena Klopa postigli su Groskrojc, Baroa, Zidan i Humels. Reprezentativac Srbije Neven Suotić odigrao je svih 90 minuta u domaćem sastavu.

Veoma zanimljiv meč odigran je u Volfsburgu gde je Frajburg dva puta vodio, ali na kraju nije osovjio tri boda. Gosti su poveli u 19. minutu pogotkom Idrisoua, izjednačio je Bastians autogolom u 27. a novu prednost timu Robina Duta doneo je Banović u 51. minutu iz penala. Ipak, osam minuta pre kraja Džonson je doneo bod šampionu.

Loš vikend imao je u poslednje vreme odlični Zdravko Kuzmanović koji je u 27. minutu utakmice protiv Bohuma napustio teren zbog povrede. Njegov Štutgart je na kraju odigrao 1:1 sa Bohumom, a bod gostima doneo je Fuhs u 89. minutu.