SL: Prvi poraz Crvene zvezde

Rukometaši Crvene zvezde doživeli prvi prvenstveni poraz u domaćoj Superligi Srbije u sezoni 2009/2010.

Četvrtak, 03.12.2009.

11:32

„Crveno-beli“ su izgubili od Metaloplastike u Šapcu rezultatom 30:29 (15:15) u odloženom meču devetog kola. U uzbudljivoj i neizvesnoj utakmici pred oko 1.100 gledalaca, domaćin je tek u finišu stigao do dva boda. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Mitrović sa devet golova, za goste Tomić je takođe postigao devet pogodaka.

Najveću prednost imala je Zvezda početkom drugog poluvremena (18:15), ali su Šapčani, zahvaljujući dobroj odbrani, brzo stigli do izjednačenja. Igralo se gol za gol sve do poslednja dva minuta, kada je domaćin prvi put na meču stekao dva gola prednosti.

U odloženoj utakmici destog kola, rukometaši Partizana savladali su Naisus rezultatom 29:23.

Metaloplastika – Crvena zvezda 30:29

Metaloplastika: Đuričin (4 odbrane), Milošević 1, Živanović 3, Mskhvilidze 1, Čikovani 1, Marjanović 5, Mihajlović 1, Medurić, Pralica 5, Vučićević 4, Marković 3, Rajčić (6 odbrana), Mitrović 9, Protić
Crvena zvezda: Perišić (jedna odbrana), Ljubišić (7 odbrana), Milošević, Nenadić, Ćorović 7, Perović 1, Vujović, Tomić 9, Leković, Cvetinović 2, Rašić 1, Sladić 2, Zelenović 1, Popović 6.