Evrointer: Partizan pobedio Oradeu

Vaterpolisti Partizana zabeležili su i četvrtu uzastopnu pobedu u Evroiinter ligi jer su na gostovanju u Rumuniji pobedili Oradeu sa 10:9 (4:3, 5:1, 0:2, 1:3).

Sreda, 02.12.2009.

19:43

Šampion Srbije je u Rumuniji igrao oslabljen neigranjem Vujasinovića, Gocića, Pijetlovića, Rađena i Sora, ali su mladi igrači sjajno iskoristili ukazanu šansu i odličnom igrom u prvom poluvremenu došli do pobede. Najefikasniji ’crno-beli’ vaterpolista bio je Prlainović sa tri gola, dok su Avramović i Ćuk postigli po dva.

U prvom poluvremenu Partizan je apsolutno dominirao, pogotovo u drugom periodu kada je postigao pet golova i stekao prednost od 9:4. U drugih 16 minuta Rumuni su zaigrali mnogo bolje i uz blagu pomoć sudija stigli do izjednačenja na četiri i po minuta pre kraja (9:9). Branislav MItrović je na pravi način zamenio Sora na golu odbranivši petarac koji bi Oradei doneo prednost. Do kraja meča Marko Avramović uspeo je da postigne pobednički gol za Partizan koji je samo četiri puta imao igrača više tokom meča, za razliku od domaćina koji je imao deset takvih napada.

Dosadašnji rezultati: Partizan – Vašaš 8:5, Ujpešt – Eger 7:11, Ujpešt – Seged 5:12, Seged – Honved 8:7, Honved – Ujpešt 11:10, Eger – Vojvodina 8:9, Eger - Vašaš 7:6, Honved - Ferencvaroš 6:8, Seged – Vašaš 4:4, Ujpešt - Ferencvaroš 7:10 , Honved - Eger 11:10, Vašaš - Košice 11:7, Košice – Ujpešt 7:5, Vojvodina – Ferencvaroš 9:6, Partizan - Ferencvaroš 10:3, Partizan - Košice 13:4, Vojvodina - Košice 7:3, Vašaš – Oradea 13:8, Oradea - Partizan 9:10, Ferencvaroš - Seged 9:5, Vašaš - Honved 8:5

Oradea: Barat, Samuilo 1, Bajdok 1, Đakonu 1, Malaj, Popoviki, Stramovecki, Kinčez 2, A.Kretu, Mobiadori 1, Kadar 2, Negreanu 1, D.Kretu.

Partizan Rajfajzen: B.Mitrović, Mirković, D.Marković, Korolija 2, Aleksić, Popović, Prlainović 3, Dedović, Avramović 2, S. Mitrović 2, Ćuk 1, Gak, Živojinović, Radović.